Kapı Fuarında İlk Kez Parke Sektörü Çalıştayı Düzenlenecek
Basın Bülteni
19 Ara, 2016 15:59
Kapı Fuarında İlk Kez Parke Sektörü Çalıştayı Düzenlenecek
05 - 08 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 11. Kapı, Mutfak, Banyo ve Parke Fuarı kapsamında, Orsiad Gazetesi ve Demos Fuarcılık iş birliği ile Parke Çalıştayı 2017, gerçekleşecek.

Çalıştay, sektörün sorunlarına dikkat çekerek, ziyaretçilerine önerileri değerlendirebilecekleri ortak bir platform sunacak. Parke Sektörü Çalıştayı, 5 Ocak Perşembe günü, saat 15.30’da İstanbul Fuar Merkezi Efes Salonu’nda gerçekleşecek.

Sektörün başarılı yayını Orsiad Gazetesi ve Demos Fuarcılık organizasyonu tarafından düzenlenecek olan Parke Sektörü Çalıştayı, sektör sorunlarına çözüm bulurken, katılımcı ve ziyaretçilere yeni iş birlikleri için ortak bir platform sunacak. Çalıştayın Moderatörlüğünü Orsiad Gazetesi Yayın Sahibi, Fikret Demir’in üstlenecek.

Parke Çalıştayı 2017’de, parke sektöründe perakendeye yönelik çalışan dükkanlarda kullanılacak olan fiyat listesinin belirlenmesi, ana bayi ve alt bayilerin sıkıntıları, çözüm önerileri ve sektörün üretici firmalardan beklentileri vb. başlıklar yer alacak.

Çalıştayın alt başlıkları ise şöyle sıralanıyor; Laminant parke işçilik metrekare fiyatı, lamine parke işçilik metrekare fiyatı, masif parke işçilik metrekare fiyatı, sister işçilik metrekare fiyatı, keşif ücreti, liste fiyatlarının belirlenmesi, listenin uygulanması, basılması, dağılımı hakkında fikir önerilerinin alınması, haksız rekabet konusu, finansal sorunlar, yetişmiş uzman eleman sıkıntısı ve özellikle masif parkede azalan usta sayısı ve çözüm önerileri, laminat parke fabrikalarından beklentisi, lamine parke fabrikalarından beklentisi, masif parke fabrikalarından beklentisi, aksesuar fabrikalarından beklentisi ve kimyasal fabrikalarından beklentisi.

Konuşmacılar arasında; AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Pazarlama Müdürü Özge Sipahioğlu, sektör derneklerinin temsilcileri ve Türkiye’nin büyük Parke ve Kapı üreticilerinin temsilcileri yer alacak.

 Yoğun istek üzerine düzenlenen bu çalıştay sayesinde, sektörde gerçekleşebilecek olumsuzlukların önüne geçmek ve yeni açılacak olan iş yerlerinde standart oluşturulmasını sağlamak vb. konularda önemli adımlar atılacak. Sektörde bulunan her aktörün sesini duyurmasını amaçlayan Çalıştay, olası sorunları önceden tespit edip, sektör için gerekli çözüm yöntemleri de geliştirmek için çalışmalarda bulunacak.

Fuar ve Çalıştay hakkında ayrıntılı bilgi ve fuar davetiyesi almak için http://demosfuar.com.tr/fair/1 ya da http://doorfair.com/fair/1/38/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bülteni paylaş
0 0