E-ticaret ile kasabaların kapıları dünyaya açılıyor
Basın Bülteni
17 Tem, 2017 12:42
E-ticaret ile kasabaların kapıları dünyaya açılıyor
E-ticareti küçük şehirlere, ilçelere ve kasabalara kadar yaymayı amaçlayan IdeaSoft Yazılım, Türkiye’nin e-ticaret ekosistemini geliştirmek üzere bayi ağlarını güçlendirecek.

6 Temmuz 2017 itibariyle İstanbul Üsküdar Genel Merkez ofisinde düzenlenen ’Etkin Bayi Buluşmaları’’ ile ülke genelindeki tüm bayilerden davetliler bir araya gelen IdeaSoft’un projesi yıl boyunca devam edecek.

Ülke genelinde tüm illerde bayilik sistemi bulunan IdeaSoft Yazılım; faaliyetlerini Türkiye’nin en küçük bölgelerine kadar yaygınlaştırarak, e-ticaret ekosistemini genişletmek üzere çalışmalarına hız verdi.. Ülke genelindeki bayilikler, kendi bölgelerinde e-ticarete başlamak veya sistemini geliştirmek isteyen her firmaya IdeaSoft’ un paket hizmetlerini sunacak. 2017 senesi boyunca devam edecek olan bayi buluşmaları projesinde; kitlelerin alışveriş tercihleri ve hizmet beklentileri gibi konular bayilerle beraber analiz edilecek.  E-ticaret tarafındaki tüm teknik bilgiler, bayilere özel crm sistemi ve sektörel analizlerin değerlendireceği etkinlikte önemli stratejilere değinilecek.

E-ticaret ile kasabaların kapıları tüm dünyaya açılacak

Türkiye’ de online alışveriş sitelerinin ziyaretçi sayıları, ortalama sepet büyüklükleri ve dönüşüm oranları gibi verilerin ölçümlenmesiyle elde edilen sonuçlara göre, e-ticaret alanındaki büyümenin  her gün daha da ilerlediğini belirten IdeaSoft Kurucu Ortağı Fatih Çalışkan, “Bayi buluşmaları e-ticareti ülkenin her noktasında daha etkin hale getirecek. Türkiye ekonomisine ciddi oranda katkı sağlayan e-ticaret, aktif bir ekosistem halini alarak gelişimi hızlandıracak. Proje, dikey e-ticaret ile kendi sanal mağazasını kurup direkt satış yapmak isteyen büyük ve orta ölçekli tüm iş yeri sahiplerine avantaj sunacak. E ticaret ile Türkiye ‘den dünyaya olan tüm sınırlar kalkacak.  E-ticarete geçerek kendi ürününü satmak isteyen her işletmeye,  en yakın bayi aracılığıyla hizmet verilecek” dedi.

Firmalar e-ticareti e-ihracat boyutuna taşıyabilecek

Bayilikler aracılığıyla ulaşılacak olan firmaların e-ticareti, e-ihracat boyutuna da taşıyabileceklerinin altını çizen Fatih Çalışkan, “Firmalar Shopio paketleri ile çoklu dil özelliğini kullanarak, e-ticaret yaptıkları ülkenin ana dili, para birimi ve ödeme sistemleriyle satış yapabileceklerini belirterek IdeaSoft’ un iş ortakları sayesinde yurt içi ve yurt dışındaki ödeme sistemleri, kargolama aşamaları gibi uğraş gerektirecek aşamaların firmalar için artık zorluk olmaktan çıkacağını ifade etti. Projenin ilk dönemlerinden itibaren Türkiye’ de 400+ bayisiyle beraber birçok bölgeye ulaştığını da sözlerine ekleyen Fatih Çalışkan, başarılı bayilerini araba ile ödüllendirdiklerini, aktif olarak 6000+ müşteriye hizmet sunan IdeaSoft, 2017 yılı boyunca e-ticarette başarıyı artırmaya yönelik çalışmalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
IdeaSoft

Adres : IdeaSoft Plaza - Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad. Çimen Sok. No:2 Üsküdar / İstanbul

Telefon : 0216 326 04 77 (pbx)

Faks : 0216 326 04 87

Web : http://www.ideasoft.com.tr

İletişim Yetkilisi
  • Gizem AKSOY Gizem AKSOY Stratejik Pazarlama Uzmanı Detaylar