Kahraman güvenlik görevlileri ödüllendirildi
Basın Bülteni
28 Mar, 2019 12:40
Kahraman güvenlik görevlileri ödüllendirildi
Güvenlik Servisleri ve Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) özel güvenlik sektörünün kahraman çalışanlarını seçti. Törende, 'Sadakat' ve 'Başarı' kategorilerinde toplam 26 özel güvenlik görevlisi ödüllendirildi.

Özel güvenlik sektörünün en büyük derneği GÜSOD (Güvenlik Servisleri ve Organizasyon Birliği Derneği) özel güvenlik sektörünün kahraman çalışanlarını seçti. Derneğe üye şirketlerde istihdam edilen 70 binin üzerinde güvenlik görevlisi arasından seçilen güvenliğin kahramanları için  İstanbul Point Hotel’de  27 Mart’da gerçekleştirilen özel bir tören gerçekleştirildi. .Törende, “Sadakat” ve “Başarı” kategorilerinde toplam 26 özel güvenlik görevlisi ödüllendirildi. Organizasyona aileleriyle katılan çalışanlar duygu dolu anlar yaşadılar.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ödül töreninde sunuculuğu  kendisi de kısa bir süre güvenlik görevlisi olarak çalışan GEVEZE üstlendi. Ödül alanlar arasında Sahip Kaplan’ın 8 yaşındaki bir çocuğu tacizden kurtarması, Yalçın Demir’in havalimanında bir bombayı farketmesi, İbrahim Çorbacı’nın havuza düşen bir çocuğu hayattan kurtarması gibi hikayeler dikkat çekti.  

Toplantıda konuşan GÜSOD Başkanı Levent Güler, dernek olarak kuruluşlarından bu yana sektörün gelişimi için çalıştıklarını belirterek, “önceliğimiz yasal altyapı ve çalışan hakları oldu.. Özel güvenlik 320 binin üzerinde çalışanı ile istihdamda lokomotif sektörlerden biri.  Bizler bu sektörün sağlıklı büyümesi için çalışanlarımızın koşullarını düzenlemek ve bu zorlu mesleği yaparlarken hakettikleri yıpranma payını almalarını istiyoruz” dedi.

Güler, “Olası bir saldırıda çatışmaya girmesi ya da şiddetli bir kavga durumunda araya girip müdahale etmesi beklenen güvenlik görevlileri, hayatlarını kaybetmeleri durumunda 'iş kazası' kategorisinde değerlendiriliyor. Çözüm çalışan haklarının itfaiye, polislik gibi riskli meslekler benzeri iyileştirilmesi, yıpranma payı verilmesi” dedi. 

Güler, “Gece gündüz, yaz kış, bayram haftasonu demeden çalışan ve varlıklarıyla topluma huzur veren özel güvenlik çalışanlarına bu ödül aracılığıyla teşekkür etmek, yaptıkları işin önemini topluma hatırlatmak en büyük arzumuz” dedi. 

Törende uzun yıllar bu sektörde çalışan 13 çalışana Sadakat Ödülü, yaptıkları işlerle fark yaratan 13 çalışana ise de “Başarı Ödülü” verildi.

ÖZEL GÜVENLİGİN YILDIZLARI ÖDÜL ALANLAR

Loomis 
Sadakat – Erkan Başköy  
Başarı Yusuf Peynirci – Soygun engelleme,  çift tekme atarak mücadele 

ISS 
Sadakat Ödülü - İbrahim Kocaman 
Başarı Ödülü – Sahip Kaptan – 8 yaşındakı çocuğu tacizden kurtarma

Desmer 
Sadakat  Ödülü– Kemal Aşçı 
Başarı Ödülü– Oğuzhan Genç – hırsızlık şebekesinin yakalanması 

Bantaş 
Sadakat Ödülü– Ersin Özel 
Başarı Ödülü – Emre Aydın – kapkaç girişimini önleme 

Tepe Savunma ve Güvenlik
Sadakat Ödülü– Kadir Gürbüz 
Başarı Ödülü – İbrahim Çorbacı - Havuza düşen bir çocuğu boğulmaktan kurtarma

Tepe Alarm  
Sadakat Ödülü– Recep Açıkgöz 
Başarı Ödülü– Emrah Öztürk -Gelen alarm sinyalini dikkati sayesinde Emniyet’e haber vermiş. Evine girişi sırasında saldırıya uğrayan kişinin acilen hastaneye sevkini sağlamış. 

Çetin  Grup 
Başarı Ödülü– Cemaili Çiner – yangının önlenmesi
Sadakat Ödülü -Turgay Uysal 

Securitas 
Sadakat Ödülü irfan Metin 
Başarı Ödülü – Nurettin öztekin – 2 yıl üst üste3 farklı olayda ayrı başarılar elde etmiş 1- Kontrol sırasında  araç altına saklanan 3 mültecinin yurtdışına kaçmasının engellenmesi 
2- Tırın dorsesindeki yırtığı farkederek 1 i PKK üyesi  2 mültecinin yakalanması
3- Kontrol  sırasında 4 mültecinin yakalanması 

Securitas Uzaktan İzleme Alarm Hizmetleri 
Başarı  Ödülü–Emre Men – doğru ve zamanında yönlendirmeler  ile yangının önlenmesi 
Sadakat Ödülü– Harun Akpınar 

TAV 
Başarı Ödülü– Yalçın Demir – Bombanın tespit edilerek patlamadan imha edilmesinin sağlanması 
Sadakat Ödülü – Hüseyin Kınay 

G4S
Başarı Ödülü– Bilal Savaş – patlama ve yangını önleme 
Sadakat  Ödülü– Ramazan Oğuz 

Pronet 
Sadakat Ödülü– Hakkı Aydın 
Başarı Ödülü - Kurtuluş Karataş – yüklü bir para ve kredi kartları bulduğu cüzdanı bankalar ile görüşerek kimlik tespiti ile iligili kişiye ulaştırma 

Pronet Alarm 
Başarı Ödülü – İzzet Gürel – müşteri bağlılığına katkı ve devamlılık sağlama
Sadakat  Ödülü– Berkay Yıldız 

GÜSOD Hakkında, 24 yıldır önce sektörün önde gelen şirketleri tarafından kurulan GUSOD, halen 11 üyesi ve 60.000’in üzerinde çalışanıyla özel güvenlik sektörünü temsil eden en büyük dernek olma özelliği taşıyor.  Bantaş, Çetin Grup, Desmer, G4S, ISS Proser, Loomis Pronet, Securitas, TAV Güvenlik ve Tepe Savunma derneğin üyeleri arasında. Dernek 2.000 yılından bu yana Avrupa Güvenlik Servisleri Konfederasyonu CoESS üyesi. 

Bülteni paylaş
0 0
Etiketler