Aruba'dan aynı anda binlerce kişiye kesintisiz internet deneyimi
Basın Bülteni
26 Ara, 2018 11:23
Aruba'dan aynı anda binlerce kişiye kesintisiz internet deneyimi
Aruba’nın Mobile First Architecture isimli network çözümü, 138 dönüm üzerinde yapılan The Ryder Cup’ta eşi benzeri görülmemiş bir ölçekte sıra dışı ve kullanıcı odaklı bir deneyim sağladı

 

HPE Aruba Networks’ün geliştirilmiş ve çevik network altyapı yerleştirmesi ve 270 binden fazla seyirciye benzersiz ve kapsayıcı bir deneyim sağlayan tasarımı ile bu yılki turnuva, teknik olarak şu ana kadarki en iddialı dönüşümüne sahne oldu

Etkinliğin 3 gününden fazla sürede, 99 bin 42 tekil cihaz networke bağlandı ve Pazar günü 15.00 itibariyle eş zamanlı kullanıcı sayısı 15 bin 460’a ulaştı. 55 terabaytlık veri network üzerinden gönderildi; bu oran, Super Bowl’dakinden beş kat daha fazla.
The Ryder Cup CTO’su Michael Cole “Hedefim, tamamen internete bağlı ve akıllı bir saha yaratmaktı. Her şey internete bağlı olduktan sonra yapılamayacak şey yok” dedi.

Aruba teknolojisi geniş bir ölçekte güvenli ve kişiselleştirilmiş bir mobil deneyimin yaratılması için kullanıldı. Operasyonel ve izleyicilere ayrılmış ana bölgeler, uygulamaları, veri toplayan sensörleri ve konum bazlı seyirci hizmetlerini güçlendiren, hem açık hem de kapalı alanlarda 649 adet Wi-Fi (kablosuz internet) erişim noktasıyla kaplandı.

Aruba’nın Konum Hizmetleri platformu ve Analitik Konum Motoru (Analytics Location Engine - ALE), seyircilere zengin ve veriye dayalı bir dijital etkileşim sunmak için kullanıldı. Veri analizi platformu Skyfii’yle yapılan sağlam entegrasyon, ALE’den çıkan veri noktalarıyla beslendi. Bu, The Ryder Cup teknoloji ekibinin etkinlik boyunca milyonlarca veri noktasını izleyerek, veri oranlarını, bağlantı ısı haritalarını, bekleme sürelerini ve daha da fazlasını analiz edebilmesi anlamına geliyor.

Kullanıcıların kendi cihazlarını yanında getirdiği 2018 yılının en büyük spor etkinliklerinden birinde ziyaretçiler, tüm saha boyunca yüksek hızda Wi-Fi bağlantısına erişebildi. Sanal coğrafi sınırlar gibi tekniklerin kullanıldığı, 10 milyondan fazla içerik bazlı mesajın dağıtıldığı uygulama aracılığıyla seyirciler, müsabaka boyunca tek tıkla kablosuz internet erişimini deneyimledi.

2010 yılında uygulanan mobil telefon yasağına rağmen, oyuncuların gerçek zamanlı skorlarına, konumlarına, basın toplantıları ve müsabaka özetleri yayınlarının yanı sıra, canlı radyo yayınına erişim sağlayan uygulama, 2018’deki etkinliğin tam merkezindeydi.

Gurur duyulan 30 sponsordan, Aruba çözümü, ticari paydaşlarına reklam fırsatları yaratmaları için imkan sağladı. Örneğin seyirciler, BMW araç test sürüşlerine kayıt yapabilir ya da golf sahasının başlama noktasından yaptıkları sanal vuruşun yer aldığı klipleri gönderebilir. Bildirimler, seyircilerin telefonlarına konum bazlı düşer.

Etkinliğin ardından The Ryder Cup teknoloji ekibi profesyonel golfçülere, medya ve ticari ortaklara aksiyon alınabilir iç görüler ve kognitif öğrenme yetisi sağlayan, Aruba Analitik Konum Motoru tarafından toplanmış ve teslim edilmiş milyonlarca veri noktasındaki değeri çözebildi.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Aruba

Adres : Aruba Headquarters, 3333 Scott Blvd Santa Clara, CA 95054

Telefon : +1 408 227 4500

Faks : +1 408 752 0626

Web : http://www.arubanetworks.com

E Posta : arubapr@hpe.com

İletişim Yetkilisi
  • Berk ÜTKÜ Berk ÜTKÜ Pr Coordinator, Promedia Halkla İlişkiler Detaylar