HPE Aruba, Gartner'ın Magic Quadrant'ında lider olarak gösterildi
Basın Bülteni
13 Ara, 2017 12:31
HPE Aruba, Gartner'ın Magic Quadrant'ında lider olarak gösterildi
Hewlett Packard'in şirketi olan Aruba'nun ilk kez, 'Kritik Özellikler' raporunda 6 kullanım durumunun hepsinin üst üste konulmasından sonra Gartner'ın 'Kablolu ve Kablosuz LAN Erişimi Altyapısı için Magic Quadrant'ında lider olarak gösterildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, Teknoloji araçları araştıran kurum olan Gartner'ın, Aruba'yı 'Kablolu ve Kablosuz LAN Erişimi Altyapısı için Magic Quadrant'ında lider gösterdiği ifade edildi. Şirketin, uzun süredir öncü olan Cisco'yu geride bırakarak, 'Kritik Özellikler' raporu ile birlikte 6 kullanım durumunun hepsinde 1 numara olduğu, burada 6 kurumsal kullanım durumunda çeşitli ağ nitelikleri ile 16 üreticinin değerlendirildiği belirtildi. Tüm kullanım durumlarında bir üreticinin lider olması ilk kez görülen bir durum olduğu belirtilirken, şirketin önceki 'Kablosuz LAN Erişim Altyapısı için Gartner Magic Quadrant'ı da dahil olmak üzere piyasada 12 yıldır art arda lider olarak konumlandığı bildirildi.

Gartner'ın, şirketin her kullanım durumunda Cisco'dan daha yüksek puan aldığını, bunun bu araştırmanın dört sürümünde ilk kez olduğunu, kablolu ve kablosuz LAN erişimi için Aruba'nın dünyanın zirvedeki ağ üreticisi olarak konumlandığını belirttiği ifade edildi. Rapora göre şirket, piyasadaki en geniş kablolu ve kablosuz erişim katmanı portföylerinden birine sahip ve Gartner'ın, kuruluşların bunu global olarak tüm kampüs dağıtımlarında düşünmelerini önerdiği aktarıldı. 

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Aruba

Adres : Aruba Headquarters, 3333 Scott Blvd Santa Clara, CA 95054

Telefon : +1 408 227 4500

Faks : +1 408 752 0626

Web : http://www.arubanetworks.com

E Posta : arubapr@hpe.com

İletişim Yetkilisi
  • Berk ÜTKÜ Berk ÜTKÜ Pr Coordinator, Promedia Halkla İlişkiler Detaylar