Bioxcin’e Polonya’dan “En İyi Marka’ ödülü…
Basın Bülteni
27 Şub, 2017 05:00
Bioxcin’e Polonya’dan “En İyi Marka’ ödülü…
Bioxcin ‘saç dökülmesini önleyici ürünler’ kategorisinde öne çıkan ‘inovasyon, kalite ve güvenli ürün’ özellikleri ile ödüle değer görüldü.

Polonya’da Bioxcine markası ile eczane zincirlerinde tüketicilerle buluşan Bioxcin, Dobra Mark Poland programı kapsamında Türkiye dermokozmetik sektörüne Polonya’dan üçüncü kez en iyi marka ödülünü kazandırdı..

Biota Laboratuvarları’nın saç dökülmesi problemi yaşayanlar ve daha güçlü, dirençli yeni saçlara kavuşmak isteyenler için özel olarak formüle edilen markası Bioxcin, Polonya’da  ‘En İyi Marka’ ödülüne değer görüldü. Sekizincisi düzenlenen Dobra Mark Poland ödül programı kapsamında Bioxcin, ‘saç dökülmesini önleyici ürünler’ kategorisinde; inovasyon, kalite ve güvenli ürün özellikleriyle Good Brand 2017 ödülünü kazandı. Bioxcin ödülünü, şirketin Polonya genel müdürü Michal Kowalski  aldı.

Dobra Mark Poland ödülleri, Polonya pazarında yer alan yenilikçilik ve gelişme açısından dikkati çeken  markalara veriliyor.  Polonya’da Bioxcine markası ile  eczane zincirlerinde tüketicilerle buluşan Bioxcin,  bu ödül ile Türkiye dermokozmetik sektörüne Polonya’dan üçüncü kez en iyi marka ödülünü kazandırmış oldu.

Pazar konumu, ürün kalitesi ve güven ile gelen ödül

Dobra Mark Poland ödülleri, markaların pazar konumu, gelişmesi ve ürün kalitesinin yanı sıra, tüketicilerin güveni ölçümleri dikkate alınarak değerlendiriliyor. Ödül, markanın özellikleri ve analizlerinin yanı sıra halka açık değerlendirmeler sonucunda veriliyor. Bu değerlendirmede çok yüksek puanlar alan Bioxcin, öne çıkan ‘Kalite, Güven, İtibar ve Tanınırlık” özellikleri ile güven tazeledi.

Yurt dışı pazarlardaki konumunu güçlendiriyor

Dünya markaları yaratma hedefi doğrultusunda 2013 yılından itibaren global operasyonlarını hızlandıran Biota Laboratuvarları, Almanya, ABD, Brezilya ve Polonya’da açtığı ofisleri ile yurt dışı pazarlardaki konumunu güçlendiriyor.  Şirket, bitkisel içerikli ürünleri ile Amerika’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan Uzak Doğu’ya kadar birçok ülkede güzellik ve sağlık sorunlarına etkili çözümler sunuyor.

Saç dökülmesine karşı etkili

Bioxcin, içeriğindeki  Biocomplex B11 sayesinde saç dökülmesine karşı etkili oluyor. Biocomplex B11 içindeki bitkisel kaynaklı flavanoidler, doymamış yağ asitleri, betasitosterol ve çinko sayesinde ürün, saçları güçlendiriyor, direnç ve hacim kazandırarak yeni saç gelişimi için ihtiyaç duyulan sağlıklı ortamı yaratıyor. Biocomplex B11 içinde yer alan; A, B1, B2, B5, B9 vitaminleri ile çinko, magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir vb. mineraller, saçın beslenmesini, sağlıklı, parlak ve canlı olmasını sağlıyor.

 

Biota Laboratuvarları Hakkında:

2002 yılında kurulan Biota Laboratuvarları, sağlık ve güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli bitkisel çözümler üretiyor. Yenilikçi ürünleriyle sağlık ve güzelliği bir arada sunan Biota, doğanın sınırsız yararını sunduğu farklı bitkileri sentezleyerek en son teknolojiyi bir araya getiriyor. Yıllık 3 milyon Euro AR-GE yatırımı gerçekleştiren Biota Laboratuvarları, fabrikasında Türkiye'nin ilk Sanayi Bakanlığı onaylı AR-GE merkezi ile araştırma-geliştirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Biota’nın eczane kanalı markaları; Bioder, Bioxcin, Nutraxin ve Biobaby Türkiye çapında 24.000’den fazla eczanede yer alıyor. Market kanalı markaları; Bioblas ve Restorex ise hipermarketlerden zincir mağazalara ve parfümerilere kadar binlerce noktada satışa sunuluyor. Perakende kanalı markası Biota 59 Elements de, Biota mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.

Dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirdiği ihracatla dış pazarlarda da başarısını sürdüren Biota, global marka yaratma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Biota ürünleri Güney Amerika’dan Rusya’ya, Suudi Arabistan’dan Avusturalya’ya kadar dünyada 40’ın üzerinde ülkede satışa sunuluyor. ABD pazarında CVS eczane zincirine giren ilk Türk markası olan Biota, ayrıca 2014 yılından bu yana yine ABD’de Wallgreens eczane zincirlerinde de tüketicilerle buluşuyor. Biota, saç bakım ürünü Bioxsine ile ABD’de 2014 yılının en iyi kişisel bakım ürünü seçilmesi ile öne çıkıyor. Biota Laboratuvarları, AR-GE çalışmaları ve araştırmalarıyla her zaman daha iyi, daha farklı ve daha yeni ürünler üretmeyi hedefliyor. http://www.biotalab.com/   http://www.biota59elements.com/

Bülteni paylaş
0 0