Jeotermal Sektörü, 4.Fuarıyla Yeni Yerinde, Yeni Tarihinde
Basın Bülteni
01 Eyl, 2016 07:00
Jeotermal Sektörü, 4.Fuarıyla Yeni Yerinde, Yeni Tarihinde
Demos Fuarcılık tarafından organize edilen ve 4.kez düzenlenecek Expo Geothermal, sektörün kalbini, fuarların merkezi İstanbul’a taşıdı.

2015 ve 2016 yıllarında Ankara’da yapılan fuarlardan sonra 4.JEOTERMAL ENERJİ TEKNOLOJİLERİ VE EKİPMANLARI FUARI, yeni yatırımlarıyla 12 – 13 – 14 Ocak 2017 tarihlerinde Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Büyüyen Sektör, 2017’de Yatırım ve Teşviklerle Hız Kazanacak

Jeotermal enerji kaynakları bakımından Dünya sıralamasında ilk 5’te yer alan ülkemizde, yer altındaki güneş olarak da bilinen, milli kaynağımız diye de nitelendirilen termal suların varlığı ve kullanım potansiyeli her geçen gün önem kazanıyor. Temiz, çevreyle dost ve yenilenebilir enerji kaynağı olması açısından oldukça değerli olan bu enerjiye ve jeotermal sektörüne yapılan yatırımlar, devlet destekleriyle de hız kazanıyor.

Elektrik santrallerinden, sondajcılara, müşavirlik – mühendislik firmalarından, izolasyonlu boru üreticilerine, otomasyon scada sistemlerinden, pompa vana imalatçılarına, ölçüm cihazlarından, su kimyasallarına, sektörle ilgili sivil toplum kuruluşlarına, jeotermal kaynağa sahip belediyelere kadar koca bir alanı kaplayan Jeotermal enerjinin önemi bir kez daha Expo Geothermal’de anlaşılacak.

İstanbul’da, 3 Gün Jeotermal Günleri Yaşanacak

Yeşilköy’de Havaalanı karşısındaki fuar merkezinde, mükemmel lokasyona sahip bir konumda yapılacak 4.EXPO GEOTHERMAL, yurt dışından gelen ziyaretçiler için kolay bir ulaşım ağına sahip. Fuarı destekleyen JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği) öncülüğünde konferansın da olacağı organizasyon 12 – 13 – 14 Ocak 2017 tarihlerinde 3 gün boyunca sektörü ağırlayacak.

Bülteni paylaş
0 0