Çoklu kullanıcılı şarj istasyonları, ticari binalar ve apartmanlar için uygun
Basın Bülteni
09 Haz, 2023 16:07
Çoklu kullanıcılı şarj istasyonları, ticari binalar ve apartmanlar için uygun
Eaton’ın Yeni Green Motion Building Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Çözüm Olması Hedefleniyor.

Akıllı güç yönetimi şirketi Eaton, çoklu kullanıcılı şarj için yeni bir AC elektrikli araç şarj istasyonunu piyasaya sürdü. Eaton Green Motion Building Elektrikli Araç şarj istasyonu, 3,7 kW ile 22 kW arasında güç çıkışına sahip olup, Türkiye’de satışa sunulacak.

50 adede kadar olan şarj istasyonunun statik veya dinamik yük dengelemesi için tasarlanan ve gerektiğinde şarj esnasında öncelik verme seçenekleriyle Eaton Green Motion Building Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, işyerlerinde, marketlerde, alışveriş merkezlerinde, çok katlı binalarda ve benzeri yerlerde kullanım için ideal.

Yük dengeleme, şebeke bağlantısındaki mevcut kapasiteyi karşılamak için toplam Elektrikli Araç pik talebini otomatik olarak düzeltir. Dinamik yük dengeleme, kullanılabilir güce göre dalgalanırken, statik yük dengeleme, önceden ayarlanmış sabit bir güç dağıtımına dayanıyor. Her iki yük dengeleme şekli de güvenliği sağlar, elektrik kesintilerini önler ve gerektiğinde pahalı şebeke kullanımı olmadan ek şarj istasyonlarının elektrikli araç şarj altyapısına eklenmesine olanak tanır. Dinamik yük dengelemenin faydası, mevcut kullanılabilir tüm gücü kullanması, potansiyel olarak şarj istasyonlarını çalıştırma maliyetini düşürmesi ve kullanıcı deneyimini geliştirmesi şeklinde ortaya çıkıyor.

Eaton Green Motion Building Şarj İstasyonuna entegre edilen RFID (Radio Frequency Identification - Radyo Frekansı Tanımlama) özelliği, erişimi yalnızca kimliği doğrulanmış kullanıcılarla sınırlamak ve şarj maliyetlerini belirli araçlara dağıtmak için kullanılabiliyor. Bu da birçok işletme için yararlıdır. Ek olarak Şarj İstasyonu faturalama için AB doğruluk/hassasiyet gereksinimlerini karşılamak üzere bir MID (Ölçüm Aletleri Direktifi) ölçer ile donatılmısştır. Sürücülere kendi evlerinde kullanmaları için AC Şarj İstasyonu sağlayan Elektrikli Araç filo yöneticileri, bu modeli, harcama talebi ve faturalandırma için "kişisel kullanımı" "iş kullanımı"ndan ayırmak için ideal bulacaklar.

Eaton Green Motion Building Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Eaton'ın DC Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve Green Motion Home Şarj İstasyonlarını içeren şarj istasyonları serisinde yer alıyor. Yeni Green Motion Building modeli, kablosuz veya zincirleme kuruluma izin veren esnek BT​​yapılandırmaları ve OCPP, Modbus TCP/IP protokolleri aracılığıyla yüksek düzeyde birlikte çalışabilirlik ile Elektrikli Araç Şarj İstasyonu kurulumlarına kolay entegrasyon için tasarlandı.

CPO'lar (Şarj Noktası Operatörleri), Eaton Green Motion Building Elektrikli Araç Şarj İstasyonunun tüm OCPP tabanlı CPO platformları, herhangi bir 4G SIM kart sağlayıcısı ve üçüncü taraf EMSP'ler (e-mobilite hizmet sağlayıcıları) tarafından çalıştırılan tüm sistemler ile birlikte çalışabileceğini bilmekten memnun olacaklar.

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Çözüm Olmasını Hedefliyoruz

Eaton Ülke Müdürü Yılmaz Özcan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Eaton Green Motion Building Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, siber güvenlik düşünülerek tasarlanmıştır. Üstün yük dengeleme özellikleri sayesinde, pahalı şebeke kullanımı olmadan çok kullanıcılı Elektrikli Araç şarjı için iyi bir seçimdir. Bu ürünümüzün Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Çözüm Olması Hedefliyoruz. Çözüm portföyümüzdeki diğer modellerle birlikte Bina Enerji Yönetim Sistemi (BEMS) yazılımımızı kullanarak, Bina Yönetim Sistemi ile entegre ederek binaları bugünden geleceğe hazırlamak için kullanılabilir. Güneş panelleri gibi varlıklardan yenilenebilir enerji üretimi ve bir enerji depolama sistemi de modele bu eklenebilir. Biz bunaEnerjisini Üreten Binalar – Buildings as a Grid yaklaşımı diyoruz.” dedi.

Eaton Green Motion Building Elektrikli Araç Şarj İstasyonları, fabrika garantisi ve ayrıca bir ek garanti hizmeti ile sunuluyor. Kompakt, duvara veya zemine, iç veya dış mekanlara montaja uygun, herhangi birçok araçlı park alanına sırt sırta monte edilebilir.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eaton

Adres : Corporate Headquarters Eaton Center Eaton Corporation plc 1000 Eaton Boulevard 70 Sir John Rogerson's Quay Cleveland, Ohio 44122 Dublin 2, Ireland

Telefon : 1+ (440) 523-5000

Web : http://www.eaton.com.tr