Eaton, Borsadaki 100. Yılını Kutlamak için New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) Açılış Zilini Çaldı
Basın Bülteni
23 Mar, 2023 11:58
Eaton, Borsadaki 100. Yılını Kutlamak için New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) Açılış Zilini Çaldı
Akıllı güç yönetimi şirketi Eaton (NYSE:ETN), 7 Mart 2023 Salı günü açılış zilini çalarak New York Menkul Kıymetler Borsası'na (NYSE) kote olmasının 100. yıl dönümünü kutladı. Eaton'ın üst düzey liderlik ekibi üyeleri, bu tarihi kilometre taşını anmak için başkan ve CEO Craig Arnold katıldı.

Arnold, “Şirketimizin New York Menkul Kıymetler Borsası'ndaki 100. yılını kutlamaktan onur duyuyoruz” dedi. "Bu dönüm noktası, Eaton'ın değişen dünyaya uyum sağlama ve tüm paydaşlarımızın - hissedarlarımız, müşterilerimiz, topluluklar ve meslektaşlarımız - ihtiyaçlarına hizmet etme konusundaki kalıcı yeteneğini yansıtıyor."

Eaton, 1911'de ABD merkezli bir kamyon aksı şirketi olarak kurulduğundan bu yana kendisini defalarca yeniden keşfetti. On yıllar içinde şirket otomotiv ve kamyon parçaları tedarikçisi oldu. Ardından Cutler-Hammer, Westinghouse dağıtım ve kontrol şirketi ve Aeroquip-Vickers gibi satın almalar ile bir endüstriyel üretim şirketi olarak genişledi. Bu satın almalar şirketin elektrik işinin temelini oluşturduğu gibi şirketin havacılık pazarındaki varlığını da güçlendirdi. Şirket daha sonra Powerware, Moeller Group ve Cooper Industries, daha yakın zamanda Souriau-Sunbank ve Tripp Lite'ı satın alarak yeniden güç yönetimi ve enerji verimliliğine odaklandı. Son olarak Türkiye’de Ulusoy Elektrik’in satın almasını gerçekleştirdi.

Bugün Eaton, 170 ülkede faaliyet gösteren, 91.000'den fazla çalışanı ve 2022'de 20,8 milyar dolar geliri olan ve kârının yaklaşık %90'ını Havacılık ve Uzay ile Elektrik sektörlerinden elde eden küresel bir akıllı güç yönetimi şirketidir.

Eaton Ülke Müdürü Yılmaz Özcan, "İnşa ettiğimiz kültürden, şirketimizin ve ekibimizin başardığı her şeyden gurur duyuyorum. Enerji dönüşümü, elektrifikasyon ve dijitallleşme gibi dönüşümsel küresel büyüme trendlerinin yönlendirdiği bir büyüme döngüsüne girerken, önümüzde bizi bekleyen çok güzel bir gelecek olduğuna inanıyorum.”

 

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eaton

Adres : Corporate Headquarters Eaton Center Eaton Corporation plc 1000 Eaton Boulevard 70 Sir John Rogerson's Quay Cleveland, Ohio 44122 Dublin 2, Ireland

Telefon : 1+ (440) 523-5000

Web : http://www.eaton.com.tr