Eaton’dan yeni drivesConnect uygulaması
Basın Bülteni
28 Eyl, 2018 08:47
Eaton’dan yeni drivesConnect uygulaması
Eaton’ın yeni drivesConnect uygulaması herhangi bir akıllı telefonu veya tableti insan makine arayüzüne dönüştürebiliyor.

Böylece Eaton’ın kapsamlı PowerXL frekans çevirici portföyü mobil hale geliyor.  Bu yeni uygulama sayesinde makine üreticileri ve operatörleri için soğuk kaplama ünitelerini ve hız kontrol cihazları parametrelendirmek daha kolay.

Yeni drivesConnect uygulaması Eaton’ın aynı adı taşıyan kurulu yazılımına dayanıyor. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı modda; kullanıcılar, Android ve iOS uyumlu uygulamalar yoluyla veri dizilerini oluşturabilmenin ve düzenleyebilmenin yanı sıra, kullanıcı dostu parametre yapısına erişim sağlamak için mobil cihazlarını kullanabiliyorlar. Bu uygulama ayrıca masaüstü sürümünün izleme ve kumanda fonksiyonlarını içeriyor. Örneğin bu uygulama hız kontrol cihazlarını çalıştırmak veya arıza teşhisi yapmak için kullanılabiliyor.

Bluetooth veya modern Yakın Alan İletişimi (NFC) standandardı yoluyla, iki adede kadar veri dizisi mobil cihazlardan Eaton DX-COM-STICK’e aktarılabiliyor. Verilerin NFC yoluyla aktarılmasını sağlamak için, mobil cihaz güç verilmemiş haldeki DX-COM-STICK’in birkaç santim yakınında olması yeterli oluyor.

NFC standartlarını kullanmak yalnızca verilerin hızlı bir şekilde aktarılmasına olanak tanımıyor, ayrıca iletişim cihazlarının gereken mesafesi sağlanırsa, süreci de daha güvenli hale getiriyor.

Aktarılacak parametreler son aşamada DX-COM-STICK ilgili frekans çeviricisine takılması gerekiyor. Eaton DX-COM-STICK, parametrelerin PowerXL aralığının frekans eviricilerine aktarılması için geliştirilmiş olan Bluetooth iletişim çubuğudur ve hız kontrol cihazlarını entregre COM portu yoluyla birbirine bağlıyor.

NFC teknolojisinin tanıtılması esnasında, bu çubuk gözden geçirildi ve iOS için yeni Bluetooth standartlarını karşılayacak hale getirildi.

Gözden geçirilmiş DX-COM-STICK ve DB1’in 2018 yılında piyasaya sürülmesine paralel olarak, uygulama Apple App Store (iOS için) ve Google Play Store (Android sistemleri için) üzerinden ücretsiz olarak indirilebilecek.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eaton

Adres : Corporate Headquarters Eaton Center Eaton Corporation plc 1000 Eaton Boulevard 70 Sir John Rogerson's Quay Cleveland, Ohio 44122 Dublin 2, Ireland

Telefon : 1+ (440) 523-5000

Web : http://www.eaton.com.tr