Eaton Teknoloji Karavanı Türkiye turuna çıktı
Basın Bülteni
22 Kas, 2018 09:40
Eaton Teknoloji Karavanı Türkiye turuna çıktı
Güç Yönetimi Şirketi Eaton’nın Tüm Dünyayı Dolaşan Teknoloji Karavanı Türkiye’de 19 Ekim – 7 Aralık tarihlerinde 11 farklı noktada konumlanıyor.

Eaton, yenilikçi Ex-proof (patlamaya dayanıklı) çözümlerini sunduğu teknoloji karavanı ile Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor.

Bugüne kadar farklı konseptler ile EMEA’nın çeşitli noktalarında ziyaretçilerle buluşan teknoloji karavanında, Ex-proof olarak tanımlanan ortamlar için ürün seçim ve montajı ile ilgili olarak  dikkat edilmesi gereken noktalar ve bunlara ilişkin Eaton’un Crouse Hinds / CEAG çözümleri ile ilgili olarak bilgiler veriliyor. Teknoloji Karavanının önemli durakları arasında Bursa, İzmir, Samsun gibi endüstriyel sektöre katkısı oldukça yüksek iller bulunuyor.

Teknoloji Karavanı birçok endüstriyel tesisi ziyaret ediyor

Teknoloji Karavanı ayrıca Türkiye’deki önemli endüstriyel tesislere giderek Endüstri 4.0 devrimine giden teknolojik yolculukla ilgili Eaton çözümlerini sunuyor. Eaton teknoloji karavanı özellikle gıda, petrokimya, su ve makine imalatçıları tarafından yoğun ilgi görüyor ve sergilenen yenilikçi ürünler ile ilgili olarak katılımcılara alanında uzman kişiler tarafından seminerler düzenlenip bilgiler veriliyor.

Özellikle Eaton’un Crouse Hinds bölümlerinden CEAG ve CAPRI ile sunduğu Ex-Proof panel, bağlantı kutuları, fiş-priz ve rakorları; O&G sektörü başta olmak üzere ilaç, boya vb. patlayıcı gaz ve tozların bulunduğu sektörler için hayati önem arz ediyor. Ayrıca Eaton’un benzersiz SW-DT teknolojisi, ön yüzeyi düz butonlar, PLC, HMI, uzak G/Ç üniteleri (Remote I/O), motor yol verme çözümleri v.b. ürünleri karavanda sergileniyor.

“Eaton’un yeni çıkan Ex-Line Ex-proof armatürünün tanıtımını Türkiye’de ilk defa teknoloji karavanımız ile gerçekleştiriyoruz” diyen Eaton Elektrik Türkiye Ülke Satış Müdürü Yılmaz Özcan,  Zone 1 / 2 / 21 / 22 (patlayıcı gaz ve toz) ortamlar için tasarlanan ürünlerine dikkat çekerek “Bu ürünler gelişmiş ve dayanıklı tasarımı ile tesislere  bakım kolaylığı ve uzun ömür avantajları sağlıyor. Ex-proof alanında sahip olduğumuz tecrübe ve lider konuma sahip geniş ürün portföyümüz ile çalışanların ve işletmelerin patlayıcı ortamların risklerinden  korunmasına yardımcı oluyoruz. Eaton Türkiye olarak rafineriler, boya, kimya, ilaç tesisleri gibi patlayıcı ortamlara sahip olan ve Türkiye’nin önde gelen birçok tesisi ile çalışıyor, doğalgaz boru hattı projelerine güvenle hizmet veriyoruz” dedi.

Teknoloji Karavanı daha önce de Türkiye’de büyük ilgi görmüştü

2017 yılında da Türkiye’ye gelen Teknoloji Karavanı Ex-proof çözümleri ile 15.000km’nin üzerinde yol katetti, binlerce  kişiye, yüzlerce firmaya ulaştı. Ticari binalarda ve konutlarda enerji dağıtımı ve koruması, enerji verimliliği ve sürdürülebilirliliği üzerine ürünler sergilendi. Eaton Teknoloji Karavanın da Standartların da Üzerinde Güvenlik  konusunun altı çizildi. Standartlarda minimum bir güvenlik seviyesi belirleniyor. Ancak ark hatası gibi durumlarda sistemi ileri seviyede koruyacak, ön ikazlar sağlayacak bir sistem tanımlanmıyor. Dolayısıyla Eaton bu tip çözümleri kullanıcıya anlatmayı hedefliyor.

2018 Eaton Teknoloji Karavanı’nın önemli duraklarından bazıları 19 Kasım Bursa, 26 Kasım İzmir, 3 Aralık İstanbul, 4 Aralık Çorlu, 5 Aralık Marmara Ereğlisi olacak.                   

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eaton

Adres : Corporate Headquarters Eaton Center Eaton Corporation plc 1000 Eaton Boulevard 70 Sir John Rogerson's Quay Cleveland, Ohio 44122 Dublin 2, Ireland

Telefon : 1+ (440) 523-5000

Web : http://www.eaton.com.tr