Eaton'un Modbus RTU İletişim Modülü, easyE4 Kontrol Rölesi için Yeni İmkanlar Sunuyor
Basın Bülteni
09 Haz, 2022 16:23
Eaton'un Modbus RTU İletişim Modülü, easyE4 Kontrol Rölesi için Yeni İmkanlar Sunuyor
Güç yönetimi şirketi Eaton, easyE4 kontrol rölesinin haberleşme seçeneklerini desteklemek için Modbus RTU modülünü sunuyor.

İyi kurulmuş ve yaygın olarak kullanılan bu seri fieldbus, otomasyon görevlerinin uygun maliyetli ve kolay bir şekilde uygulanmasına izin veren açık ve standartlaştırılmış bir arayüz sağlar. Geleneksel makine ve sistem yapımında, bina otomasyonunda ve DNV sertifikası sayesinde denizcilik sektöründeki uygulamalarda kullanılabilir. Modül, sezgisel easySoft 7 programlama yazılımı kullanılarak hızlı ve kolay bir şekilde yapılandırılabilir. easyE4 kontrol rölesi, master veya slave birim olarak kurulabilir. Bu da Eaton'ı nano PLC pazarında Modbus RTU ana birimi olarak da kullanılabilen küçük bir kontrolör sunan tek üretici yapar.

easyE4 için yeni Modbus RTU modülü, kontrol rölesini farklı haberleşme yapılarına esnek bir şekilde entegre etmek için başka bir seçenek sunar. easyNet arayüzüne ek olarak, temel cihaz Modbus TCP istemci ve sunucu işlevselliği sağlar. Bu, entegre Modbus TCP arayüzünün, bir Modbus RTU modülü paralel olarak bağlandığında da kullanılabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak easyE4, Modbus RTU kullanarak saha seviyesindeki ölçüm cihazlarından kolayca veri toplayabilir ve verileri Modbus TCP üzerinden daha yüksek seviyeli kontrol çözümlerine aktarabilir. easy SmartWire-DT modülü, cihazların iletişim kurması için başka bir yol sağlar: SmartWire-DT ekipmanlarının durumu hakkındaki bilgi, kontrol rölesi için saha seviyesinde mevcuttur. Bu makinelerin ve tesislerin kolay izlenmesini sağlar.

Modbus RTU haberleşme modülü ve network’ü, 7.40 sürümünden itibaren sezgisel easySoft 7 programlama yazılımı kullanılarak yapılandırılır. Burada kullanıcı ayrıca kontrol rölesini Modbus RTU master veya slave ünite olarak ayarlar. Bir ana ünite olarak kurulduğunda easyE4, bağlı Modbus RTU modülleri için proses verilerine, durum bilgilerine ve parametre ayarlarına erişebilir. Markadan bağımsız olarak veri toplama ve programlama gerçekleştirilebilir, yani üçüncü taraf Modbus RTU cihazları da entegre edilebilir.

Otomasyon Kıdemli Uygulama Mühendisi Ulaş Cihangir “Modbus RTU, dünyadaki en önemli seri fieldbuslardan biridir ve uygun maliyetli endüstriyel ağların hızlı ve kolay bir şekilde uygulanmasına olanak tanır. Standard ve basit konfigürasyon sunar, verilerin ek tekrarlayıcılara ihtiyaç duymadan birkaç yüz metreye kadar uzanan kablolar aracılığıyla iletilmesine olanak tanır.” dedi.

Haberleşme modülü, easyE4 temel cihazının sol tarafında özel bir konektör kullanılarak basitçe kurulur. Sadece 35 mm genişliğindedir ve boyutları diğer ince easyE4 genişletme modüllerine benzerdir. Bu, kontrol panelinin tasarımını kolaylaştırır ve tek tip bir görünüm sağlar. Gerekirse, temel cihazın sağ tarafına ek genişletme modülleri de bağlanabilir.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eaton

Adres : Corporate Headquarters Eaton Center Eaton Corporation plc 1000 Eaton Boulevard 70 Sir John Rogerson's Quay Cleveland, Ohio 44122 Dublin 2, Ireland

Telefon : 1+ (440) 523-5000

Web : http://www.eaton.com.tr