Minimum Alanda Maksimum Fonksiyon: Yeni Nesil XC100 ve XC200 Modüler PLC'ler
Basın Bülteni
21 Tem, 2023 15:44
Minimum Alanda Maksimum Fonksiyon: Yeni Nesil XC100 ve XC200 Modüler PLC'ler
Güç yönetimi şirketi Eaton, XControl portföyünü yeni XC100 ve XC200 modüler PLC'ler ile genişletiyor. Kendini kanıtlamış, güçlü XC300 ile birlikte XControl ailesinin PLC'leri, artık üç performans seviyesi sunuyor. Bu sayede, kullanıcılar, uygulamalarına tam olarak uyarlanmış bir çözüm seçebilirler.

Yüksek güvenlik standartlarına sahip entegre Ethernet arayüzleri, ürünlerin modern dijitalleşme konseptlerine entegre edilmesini daha da kolaylaştırabilir. Mevcut XC300 serisinde olduğu gibi, XC100 ve XC200 de XN300 sisteminin geçmeli I/O modülleri kullanılarak esnek bir şekilde genişletilebilir ve çok çeşitli sistem yapılandırmalarına uyacak şekilde uyarlanabilir. Sadece 25 milimetre genişliğinde olan PLC'ler, özellikle kompakt makinelerin ve sistemlerin yüzeye monte edilmesine olanak tanır, kullanımı kolaydır ve push-in ve plug-in teknolojileri sayesinde alet kullanmadan monte edilebilir. 

Eaton, XControl sistemi ile, makine ve sistem geliştiricilerine, ince ve modern otomasyon konseptlerini uygulamak için kompakt XN300 I/O sistemi ve inovatif XV dokunmatik panelle birlikte, evrensel ve esnek bir PLC sunuyor. PLC'lerin ve ağ geçitlerinin I/O seviyesi, XN300 sisteminin I/O modülleri kullanılarak kolayca ve esnek bir şekilde tamamlanabilir ve bir otomasyon çözümü için ideal kontrol yapılandırmasını oluşturmak üzere birleştirilebilir. 
Standart CAN ve RS485 arayüzlerinin yanı sıra, farklı ağlara bağlantı için ayrı ağ adaptörlerine sahip Ethernet arayüzleri, cihazları ağa bağlı sistem içinde evrensel bir kontrol ve iletişim noktasına dönüştürebilir.

XC100, XControl ailesinin yeni "giriş seviyesi çözümüdür". Bu çözüm, Ethernet tabanlı ağ ile küçük PLC ve kontrol işlevlerini verimli bir şekilde uygulamak için kullanılabilir. Modüler PLC, altı adede kadar XN300 geçmeli I/O modülü ile genişletilebilir ve yerleşik Ethernet arabirimine sahip bir XC-104 olarak mevcuttur. 

Daha karmaşık otomasyon çözümleri, 16 adede kadar XN300 I/O modülü ile desteklenebilen XC200 kullanılarak uygulanabilir. Ayrıca, iki adet yapılandırılabilir dijital giriş/çıkış, özel ve zaman açısından kritik uygulamaların gerçekleştirilmesini sağlıyor. XC-204 kompakt modüler PLC şu anda entegre haberleşme arayüzlerine göre farklılık gösteren dört farklı versiyonda sunuluyor: Kullanıcı, bir veya iki Ethernet arayüzünün gerekli olup olmadığını veya PLC'yi Ethernet IP, Modbus TCP, EtherCAT, CANOpen, Modbus RTU veya RS485 aracılığıyla bir ağa entegre etmek isteyip istemediğini seçebilir. 

Hem XC100 hem de XC200, M2M haberleşmesinde standartlaştırılmış veri iletimini mümkün kılan entegre bir OPC sunucusuna da sahip. Entegre HTML 5 web sunucusu; diz üstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlar üzerinden görselleştirmeyi sağlıyor. 

Ethernet arayüzleri ise kendi network adreslerine sahip. Bu durum, örneğin, fabrika ve makine ağlarının ayrılmasını ve her bir ağdaki veri trafiğinin azaltılmasını sağlıyor. Siber güvenlik tarafından önerilen ağ segmentasyonunun uygulanması da kolay. 

Modüler PLC'lerin özellikle güvenilir yazılım çekirdeği, gerçek zamanlı genişleme ve CODESYS Run-Time ile bir Eaton Embedded Linux platformuna dayanıyor.Programlama, CODESYS 3 kullanılarak yapılıyor. XN300-Assist yazılım aracı da kullanıcıların sistemlerini verimli bir şekilde planlamalarını sağlıyor. Aracın çevrim içi ve çevrim dışı işlevleri, cihazların devreye alınması ve kurulumu sırasında önemli destek sağlıyor

Yeni XC100 ve XC200 modüler PLC'ler, 2022 yazından itibaren piyasada yer alıyor. Ürünün lansmanı esnasında, iki başlangıç seti versiyonu da sunuldu. Bu sürümler, kullanıcıların yeni cihazları kendi uygulamalarında test etmelerini sağlıyor.. Başlangıç setleri PLC, dört dijital giriş/çıkışa sahip bir I/O modülü ve bir CODESYS lisansından oluşuyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eaton

Adres : Corporate Headquarters Eaton Center Eaton Corporation plc 1000 Eaton Boulevard 70 Sir John Rogerson's Quay Cleveland, Ohio 44122 Dublin 2, Ireland

Telefon : 1+ (440) 523-5000

Web : http://www.eaton.com.tr