Uluslararası paketleme makineleri üreticisi Athapack, Türkiye'deki filosunu Eaton elektrikli araç şarj istasyonları ile yeniliyor
Basın Bülteni
07 May, 2024 11:00
Uluslararası paketleme makineleri üreticisi Athapack, Türkiye'deki filosunu Eaton elektrikli araç şarj istasyonları ile yeniliyor
Uluslararası ambalaj makineleri üreticisi Athapack, Türkiye'deki filosunu Eaton’ın dokuz adet Green Motion Home elektrikli araç şarj istasyonu ile yeniledi.

Akıllı bir güç yönetimi şirketi olan Eaton, elektrikli araç şarj altyapıları pazarında uzun yıllardır faaliyet gösteren yenilikçi Green Motion şirketini 2021 yılında satın aldı. Eaton’ın her türlü elektrikli araçla uyumlu olan Elektrikli Araç (EA) Şarj istasyonları, şirket çalışanlarının yanı sıra, tesisi ziyaret eden müşteriler için de uygun ve rahat şarj imkanı sağlayacak.

Bu,Athapack için sürdürülebilir bir işletmeyi destekleyen uzun vadeli bir stratejiside bir sonraki adımdır. Athapack’in bu adımı, karbon emisyonlarını 2030 yılına kadar %41 oranında azaltma hedefinikapsayan (bu oran, önceden %21’di) Türkiye'nin İklim Değişikliği Stratejisi ve Eylem Planı’yla da uyumludur.

Eaton'ın üstün kaliteli ürün ve hizmet desteği konusundaki itibarı, Athapack'in Eaton’ı çözüm ortağı olarak tercih etmesindeki en önemli nedenlerden birisidir.Eaton Green Motion Elektrikli Araç Şarj İstasyonları, teknolojisi ile yük dengeleme işlemini araçlardan gelen günden güne değişen talebi yönetir ve optimize eder. Eaton Green Motion Home AC şarj istasyonları, Tip 2 konnektörleri kullanır ve Mod 3 şarj ile tüm elektrikli araç tiplerini desteklemek için tasarlanmıştır.

Ayrıca, Eaton Elektrikli Araç Şarj İstasyonları dış mekanda kuruluma uygun, sağlam ve hava koşullarına dayanıklı bir tasarıma sahiptir ve tesis içindeki mevcut alana bağlı olarak, zeminden tavana kadar herhangi bir noktaya monte edilebilir. Eaton, ayrıca elektrikli araç şarj istasyonlarını izlemenin ve güç kullanılabilirliğini anında görmenin kolay bir yolu olan mobil bir uygulama da sunmaktadır.

Ambalaj sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Athapack, operasyonlarının çevre üzerindeki etkilerini azaltmak için çeşitli girişimleri hayata geçirdi. Bunlar arasında geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanılması, enerji tüketiminin optimize edilmesi, atıkların en aza indirilmesi ve yakın zamanda güneş panellerinin kurulması yer almaktadır. Eaton, akıllı güç yönetimi çözümlerinde küresel bir liderdir ve elektrikli araç şarj istasyonları ve enerji depolama sistemleri gibi temiz, merkezi olmayan enerjiye geçişi kolaylaştıran inovatif ürün ve hizmetlerin kullanımına öncülük etmektedir.

Athapack şirketi CEO'su ve sahibi Yiğit Çam bu konudaki görüşlerini şu şekilde paylaşıyor: "Çalışanlarımıza ve müşterilerimize elektrikli araç şarjı sağlamak adına Eaton ile ortaklık yapmaktan çok memnunuz. Bu ortaklık, düşük karbon ekonomisine geçişi ve gezegenimiz için daha iyi bir gelecek yaratılmasını destekleme taahhüdümüzün bir parçasıdır."

Eaton Ülke Müdürü Yılmaz Özcan’ın bu konudaki açıklamaları ise şöyle: "Çevreye duyarlı bir şekilde iş yapmanın önemini anlayan bir şirket olan Athapack ile iş ortaklığı kurmaktan gurur duyuyoruz. Green Motion Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarımızı, elektrikli araç kullanıcıları için yüksek kaliteli ve güvenilir bir şarj deneyimi sağlayacak şekilde tasarladık. Daha erişilebilir ve uygun şarj seçenekleri sunarak, daha fazla kişiyi elektrikli araçların sunduğu mobiliteyi benimsemeye teşvik edebileceğimize ve sera gazı emisyonlarını azaltabileceğimize inanıyoruz."

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Eaton

Adres : Corporate Headquarters Eaton Center Eaton Corporation plc 1000 Eaton Boulevard 70 Sir John Rogerson's Quay Cleveland, Ohio 44122 Dublin 2, Ireland

Telefon : 1+ (440) 523-5000

Web : http://www.eaton.com.tr