HUGO BOSS İzmir’e IDC’den İki Ödül
Basın Bülteni
27 Kas, 2017 09:32
HUGO BOSS İzmir’e IDC’den İki Ödül
Akıllı fabrika uygulamalarıyla tekstil sektöründe tüm dünyanın dikkatini çeken HUGO BOSS İzmir üretim tesisi, IDC Akıllı Üretim Teknoloji Ödülleri”nden iki birincilik ödülü birden aldı.

Akıllı Üretim Zirvesi kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen IDC Akıllı Üretim Teknoloji Ödülleri Sapanca’da sahibini buldu. CIO ve akademisyenlerden oluşan yaklaşık 40 kişilik jürinin katılımıyla yapılan değerlendirmelerde HUGO BOSS İzmir, 6 kategoriden 2’sinde ödüle layık görüldü.  HUGO BOSS İzmir, üretimde kullandığı inovatif çözümleri teyit edercesine ödüllerde hem “Üretimde Nesnelerin İnterneti”, hem de “Büyük Veri ve Yapay Zeka” kategorilerinde birincilik ödülü aldı.

Akıllı fabrika dönüşümünün ilk adımı olan fabrikanın dijital ikizini yaratma hedefiyle 2 yıldır yürütülen M3P (Machine, People, Product ve Process) stratejisi kapsamındaki SAIL (Smart Artificial Intelligence Leadership) projesiyle birincilik ödülleri kazanan HUGO BOSS İzmir, bu projeyle hem kalite standartlarını yükseltmeyi hem de makine arızalarını oluşmadan önce tahmin etmeyi hedefliyor. Dört önemli yapıtaşının (M3P) birbiriyle iletişimi yoluyla toplanan büyük veriyi bilgiye dönüştürebilen SAIL (Smart Artifical Intelligence Leadership) projesi, hem tekstil hem de diğer tüm sektörlerde kalite tahminleme adına bir ilk olma özelliğini taşıyor.

HUGO BOSS İzmir, 2015 yılının ortalarından itibaren 'Endüstri 4.0'ı merkeze alan yeni bir vizyonla, teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı akıllı fabrika dönüşüm yolculuğunu başlattı. 2 yıl süren dijitalleşme yolculuğunun ardından, otomasyon ve robotik teknolojilere de eşzamanlı yatırımlarını sürdüren HUGO BOSS İzmir, TeknoLab adını verdiği teknoloji laboratuvarında otomasyon ve robot kullanımı konularında prototipler üretiyor. Şimdiden arttırılmış gerçeklik ve sesli komut teknolojilerinin kullanıldığı uygulamaları üretim hatlarına entegre eden HUGO BOSS İzmir, bugün ilk somut adımları atılan yapay zekâ uygulamalarını artırarak üretim ve yönetim sistemlerine 2018 yılı sonuna kadar entegre etmeye hazırlanıyor.

HUGO BOSS Solutions adı verilen birimiyle dünyanın farklı bölgelerindeki üreticilere üretim sistemleri mühendisliği, dijital dönüşüm, yalın üretim, kalite ve güvence sistemleri, saha yöneticileri gelişimi ve liderlik gelişimi konularında danışmanlık hizmeti veren HUGO BOSS İzmir, 65.000 m2 kapalı alanı, yaklaşık 3.800 çalışanı, yıllık yaklaşık 900 bin takım elbise, 2 milyon gömlek ve 550 bin parça kadın giyim üretimiyle HUGO BOSS grubunun ana üreticisi konumunda. HUGO BOSS grubunun dünyadaki en büyük üretim tesisi olma özelliğine de sahip HUGO BOSS İzmir, üretim becerileri, teknik bilgi ve üretim inovasyonu alanlarında da grubumuzun önemli bilgi kaynaklarından biri olarak faaliyet gösteriyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
HUGO BOSS

Adres : Aegean Free Zone, 35410 Gaziemir- Izmir

Telefon : (+90) 232. 298 30 00

Faks : (+90) 232. 298 30 50

Web : http://group.hugoboss.com

İletişim Yetkilisi
  • Tolga BAĞ Tolga BAĞ Consultant, APCO Worldwide Detaylar