Fujifilm GFX 50S ile en yüksek fotoğraf kalitesi
Basın Bülteni
07 Şub, 2017 07:32
Fujifilm GFX 50S ile en yüksek fotoğraf kalitesi
Fujifilm GFX 50S aynasız sistem fotoğraf makinesi ve özel geliştirilen GF serisi lensler, fotoğraf tutkunlarının yeni gözdesi olma iddiasıyla geliyor.

Fujifilm, yeni fotoğraf makinesi GFX 50S ile en yüksek fotoğraf kalitesine ulaştı. Orta format sensör kullanan ve 51.4 MP fotoğraf üreten aynasız dijital fotoğraf makinesi GFX 50S, Fujifilm’in 80 yıllık fotoğraf üretim teknolojilerinin en mükemmel ürünü olarak ifade ediliyor. GFX 50S için özel olarak tasarlanan GF lens serisiyse, 100 MP çözünürlüklü bir sensör ile çalışabilecek çözüm kapasitesine sahip.

Fujifilm, 51.4 MP ve 43.8x32.9 mm orta format sensör (Full Frame sensörden yaklaşık 2 kat daha büyük)  kullanan, aynasız dijital fotoğraf makinesi GFX 50S’i Şubat ayında piyasaya sürüyor. Premium tasarım ve X serisinin mükemmel işlerliğinin buluştuğu makine, Fujifilm’in 80 yıllık fotoğraf tasarım teknolojilerinde bugüne kadar ürettiği en yüksek fotoğraf kalitesini sunuyor. CMOS sensör donanımı ile fullframe sensörlerden yaklaşık 2 kat daha büyük bir sensör alanına sahip GFX 50S, X Processor Pro fotoğrafişlem motoru ve magnezyum alaşımdan oluşan kompakt ve hafif gövdesiyle de dikkat çekiyor. GFX 50S’in; 3.69M-nokta organik EL elektronik vizör ve 2.36M-nokta dokunmatik LCD arka ekranı ile yeni geliştirilen ve mükemmel  dayanıklılık sunan geniş çaplı G Mountlens bağlantısı yeni fotoğraf makinesine değer katan diğer özellikler arasında.

GFX 50S, kendisine özel değiştirilebilir objektiflerle birlikte geliyor. “FujinonGF63mmF2.8 R WR”, “Fujinon GF32-64mmF4 R LM WR” ve “FujinonGF120mmF4 R LM OIS WR Macro” objektifler, GFX 50S için özel olarak üretildi. Sadece bu özellikleriyle bile fotoğraf tutkunlarını heyecanlandırma iddiasında olan GFX 50S, fotoğraf üretim teknolojilerinde yaklaşık 80 yıllık bir deneyimi olan Fujifilm teknolojilerinin “en mükemmel ürünü” olarak ifade ediliyor.GFX 50S, mevcut fotoğraf makinelerinin fotoğraf kalitesinden memnun olmayan veya daha yüksek kalitede fotoğraflar arzu eden fotoğrafçıların taleplerini karşılamayı hedefliyor.

Türkiye’de yaklaşık 6.000 USD seviyesinde ve 3 sene garantili olarak satışa sunulacak “GFX 50S” Şubat’tan itibaren tüm dünya ile aynı anda Fujifilm Shop’lardan ve www.fujifilmshop.com adresi üzerinden temin edilebilir.

ULTRA YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ LENS SERİSİ

Fujifilm aynı zamanda, dünyanın her tarafından fotoğrafçıların uzun yıllar boyunca çalıştığı ve güvendiği Fujinon lenslerin tasarım felsefesini içeren “FujinonGF63mmF2.8 R WR”, “Fujinon GF32-64mmF4 R LM WR” ve “FujinonGF120mmF4 R LM OIS WR Macro” değiştirilebilir lensleri de üretti.

2011 yılında APS-C sensör ile birlikte piyasaya sürülen X serisi sistemi, mükemmel fotoğraf kalitesi ve manzara, anlıkçekimler, portreler ve spor fotoğrafları gibi çok geniş alanlardaki kullanımı ile profesyonel fotoğrafçılar ve fotoğraf tutkunlarından büyük övgüler almıştı. Diğer taraftan birçok fotoğrafçı, daha çok ticari ve stüdyo portre fotoğrafçılığı alanlarında; X serisinin mükemmel renk reprodüksiyonundan vazgeçmeden kullanabilecekleri daha yüksek efektif piksel adedi olan ve daha büyük bir sensör ile donanmış bir makinetalep etti. Bu talebe cevap olarak Fujifilm, mevcut X serisinin kapsamadığı alanlar için ve daha yüksek kaliteye ihtiyacı olan fotoğrafçılara yönelik GFX 50S modelini ve Fujinon GF lensleri geliştirdi.

GFX 50S VE FUJINON GF ÖZELLİKLERİ…

43.8mm x 32.9mm, 51.4 MP CMOS sensör donanımı ile fullframe sensörlerin yaklaşık2 katı alanını kullanır… Hem ışık toplayan mikro lensler hem de foto diyotların işlemleri kişiselleştirilerek yüksek seviyede keskinlik ve geniş bir dinamik alan elde edildi. Her bir pikselin geniş bir alandaki mükemmel ışık toplamaperformansı sayesinde makinenin yüksek duyarlılık performansı ve ton reprodüksiyonu için yer yaratıldı. Tam ebat sensörlü makinenin eşdeğer piksel adedini aşan yüksek fotoğraf kalitesi elde edildi. Bu nedenle kesinlikli fotoğraflar en ince detaylarına kadar üretilebilir ve öznenin dokusu nakledilerek üç boyutlu bir etki ve sahnenin atmosferi yansıtılabilir.

X Processor Pro fotoğrafişlem motoru donanımı…X-Pro2 ve X-T2 makinelerde de kullanılan yüksek itibarlı X Processor Pro işlemci sayesinde aşırı yüksek kalitede geniş ebatlı bir sensör ile Fujifilm’in takdir toplayan ‘film simülasyon renk reprodüksiyonu’ tecrübe edilebilir. Film fonksiyonu da 30p Full HD kayıtları destekler. Kullanıcılar, aynen fotoğraflarda olduğu gibi film simülasyonmodlarını kullanarak çekim sonrası işlem gerektirmeyen yüksek kalitede videoların zevkine varabilirler.

Magnezyum alaşım nedeniyle dayanıklı, kompakt ve hafif gövde… Standart bir lens takıldığında (GF63mm F2.8 R WR) yaklaşık 1.230gr. ağırlık ile aynı ebatlarda bir sensör ile donanmış olan orta format bir DSLR makineden yaklaşık %40 daha hafiftir. Nispeten daha küçük ve fullframe sensörlü bir DSLR makine ile karşılaştırıldığında aynı ağırlığı sunar. Gövdesinin eni ve boyu da, daha fazla esneklik için minimize edilmiş olup orta format dijital makinelerin taşınma konusundaki alışılageldik algılamaları tersyüz eder.

3.69M-nokta organik EL elektronik vizör ve 2.36M-nokta dokunmatik LCD arka ekran… İsteğe göre esnek kullanılabilen, ayrılabilir yapıda bir vizöre sahiptir. Ayrı satılan EVF-TL1 tilt adaptörü takıldığında vizörün bakış açısı, yatay manzaralar için maksimum 90°’ye kadar veya portre çekimleri için ±45°’ye kadar değiştirilebilir. Arka ekranda kullanılan 3.2-inç, 2.36M-nokta dokunmatik panel ile kullanıcılar menü seçimi, uzaklık ölçme noktaları ve çekilen fotoğraflarıizleme gibi işlemleri dokunarak yapabilirler. Üç yönlü oynayabilen LCD ekran işlerliği, resimleri izlemeyi ve netlikyapmayı kolaylaştırır.

Yeni geliştirilen geniş çaplı G Mount lens bağlantısı mükemmel sağlamlık ve dayanıklılık sunar… Yeni geliştirilen gövdesiyle lenslerin özelliklerini simultane kullanan GFX 50S modeli, 65mm çap ve 26.7mm sensör mesafesi olmak üzere geniş çaplı/kısa sensör mesafeli bir arka bağlantı ile donatıldı. Bu yapı lensin optik tasarımının özgürlüğünü geliştirir, kalitesine büyük katkıda bulunur ve gövdenin küçük olmasını sağlar.

Ultra yüksek çözünürlüklü FUJINON GF lensler… GFX 50S için özel olarak tasarlanmış olan GF lens serisi, geleceğe hazırlık olarak, 100MP çözünürlüklü bir sensör ile çalışabilecek çözüm kapasitesine sahiptir. Lens gövdesi, XF lensler ile aynı tarzda olan ve fotoğrafçının sezgisel işlemlerini destekleyen bir diyafram halkası kullanır. Diyafram halkasına yeni eklenen C (=kumanda) pozisyonu, kullanıcıların diyaframı makinenin gövdesindeki kumanda tekerleği ile ayarlamasını sağlar. İstenmeyen işlemleri önlemek için A (=otomatik) pozisyonu ve C pozisyonunda diyafram halkasında yer alır ve değişimden önce açılması gereken bir kilitleme butonu bulunur.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Medya Point İletişim

Adres : Mecidiye Mah. Kabalak Sok. No: 16/7 Ortaköy- Beşiktaş, İstanbul

Telefon : 0 (212) 221 58 39

Web : https://www.medyapoint.com/

E Posta : info@medyapoint.com