Natro nitelikli insan kaynağına yatırım yapıyor
Basın Bülteni
29 Oca, 2014 06:55
Natro nitelikli insan kaynağına yatırım yapıyor
150.000’den fazla müşteriye hizmet veren Natro, insan gücünün bir kurumun başarısındaki en önemli faktör olduğu bilinciyle hareket ederek insan kaynakları sürecini titizlikle yönetiyor.

Natro Hosting ’in alan adı ve hosting sektöründe önemli bir konumda olmasında insan kaynağına yaptığı sürekli yatırımlar öne çıkıyor. İK süreçlerini tamamıyla kendi bünyesinden yöneten Natro Web Hosting ‘in bu süreci başarılı yönetmesindeki en önemli faktörler; Sürekli gelişim, eğitim ve kontrol mekanizması oluyor. İşe alım süreci ile başlayan sürekli gelişim, personelin bilgi ve beceri düzeyini arttıran eğitimlerle destekleniyor ve bu süreç sonunda elde edilen başarıların devamlılığı için süreç sürekli kontrol ediliyor.

Natro iletişime önem veriyor

Natro Web Hosting firmasındaki İK süreçlerinde iletişimin önemli olduğunu belirten Natro Hosting İnsan Kaynakları Uzmanı Özlem Selanik : “Natro'da çalışacak personeller için şirkete adaptasyon sağlamak ilk dikkat ettiğimiz unsur oluyor. Biz şirket içerisindeki iletişime ve saygıya önem veriyoruz. Bu yüzden adaylarımızda da aradığımız en önemli kriter iletişim becerisinin yüksek olması” diyor.

Natro'nun insan kaynakları süreçleri nasıl?

Natro ailesinin bir ferdi olarak beceri ve yetkinliklerini sürekli geliştirmek isteyen adayların  bazı kriterlere sahip olmaları gerekiyor.

Personel işe alım sürecinde dikkat edilen önemli kriterler; Üniversite mezunu olmak, sektördeki müşterilerin taleplerine cevap verebilecek başlangıç düzeyinde teknik bilgi düzeyi ve yetkinlikler olarak öne çıkıyor.

Bahsedilen kriterlere sahip olan adaylara seçilme sürecinde, adayın işe uygunluğunu belirleyen birtakım sınavlar uygulanıyor.

Sözel ve sayısal becerileri ölçen yetenek testleri yapılıyor. İşe uygun bulunan adaylar bir aylık süre boyunca Natro Akademi de eğitim görüyor.

Natro oryantasyonu ile başlayan eğitim süreci; ürün ve hizmetleri ile ilgili teknik bilgi, davranış iletişim becerileri ve ayrıca çağrı merkezi dinamikleri eğitimleri ile devam ediyor.

Bülteni paylaş
0 0