Dünyanın önde gelen cruise gemilerinde Polin Waterparks imzası
Basın Bülteni
14 May, 2019 09:23
Dünyanın önde gelen cruise gemilerinde Polin Waterparks imzası
Yolcu gemileri ya da diğer bilinen adı ile cruise’larda, yolcuların gözde eğlencelerinden bir tanesi de su parkları. Birçok cruise gemilerinde, su parkı alanında faaliyet gösteren Polin Waterparks'un projeleri yer alıyor.

Yolcu gemileri ya da diğer bilinen adı ile Cruise’lardaki su parkı, yolcuların aradıkları gözde eğlencelerden bir tanesi. Dünyanın önde gelen Cruise gemileri de, su parkları ve atraksiyonlarının tasarım, mühendislik, üretim ve montajında önde gelen şirketlerden Polin Waterparks ile birlikte su parkı için tesisin atmosferini zenginleştirecek projelere imza attı. Konu hakkında Polin Waterparks Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Şöhret Pakiş bilgiler verdi.

''Dünya devleriyle açık denizlerde eğlence noktası olan ve büyük ses getiren başarılı projeler gerçekleştik''
 
Yaptıkları proje hakkında bilgi veren Şöhret Pakiş, ''Cruise gemilerinde su parkı, olmazsa olmazlar arasında artık. Şirketimiz, daha öncesinde de Royal Caribbean Cruises, Carnival Cruises, P ve O Cruises ve MSC Cruises gibi dünya devleriyle açık denizlerde eğlence noktası olan ve büyük ses getiren başarılı projeler gerçekleştirdi. Cruise su parkı projeleri şirketimizin mühendislik dehasını, stabil olmayan bir platformda, yüksek rüzgar güçlerine dayanım isteyen özel tekniklerle bir kez daha kanıtladı. Şirketimiz, bu gemilerin su parklarında; kayma parkuru boyunca heyecanlı bir yarış yapma ve her kaydırağa yarış başlangıcını belirleyecek ve kayma güvenliğini arttıracak özel bir trafik ışık sistemi,ayrıca kazananı belirlemek için her bir kaydıraktan kayan kişinin kayma zamanını gösteren skorbord ve denizin üstenden kayıyor hissi veren özel ışık efektleri,doğal ışık efektleri, özel desen efektleri ve tamamen şeffaf su kaydırakları seçeneklerin eklenmesiyle sunduğu imkanlarla kayma deneyimini daha da heyecanlı hale getiriyor'' dedi.

Polin Waterparks Hakkında

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında A’dan Z’ye hizmet sunan bir su parkı tedarikçisidir. Su kaydırağı üreticileri arasında globalde en yüksek üretim kapasitesine sahiptir. 105 ülkede kendi markasıyla 3000'den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla global su parkı sektöründe birçok yeniliğe imza atmıştır. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. Dünya'nın en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Polin'in 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı 7 yıl üst üste Avrupa' nın en iyi su kaydırağı seçilmiştir.

Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupa' lı su kaydırağı üreticisi olmuştur.

105 ülkede kendi markasıyla 3000'in üzerinde su parkı projesini hayata geçirmis olan Polin, sektöründe dünyanın en genis ürün çesitliliğine sahip markası olarak biliniyor. Polin bugüne kadar Six Flags, Palace Entertainment, Cartoon Network, Aspro Parks, Royal Carribean, Carnival, MSC, Rixos gibi dünyanın önde gelen gruplarıyla çalısarak basarılı birçok projeyi tamamladı. Bu çalısmaların sonucunda 2016 yılında TİM tarafından açıklanan "İhracatta İlk 1000" Türkiye'nin en çok ihracat yapan sirketler sıralamasında 533. sırada yer alırken, 2017'de 359. sıraya yükseldi. 2014 yılından beri de TİM’in yayınladığı ARGE’ye en çok yatırım yapan 250 şirketten biri olmaya devam etmektedir.

Video
Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Polin Waterparks

Adres : Gebkim OSB, Refik Baydur 6, 41480 Dilovasi – Kocaeli / TURKEY

Telefon : +90 (262) 656 64 67 (pbx)

Faks : +90 (262) 656 64 75

Web : http://www.polin.com.tr

E Posta : polin@polin.com.tr

İletişim Yetkilisi
  • Sohret Pakis Sohret Pakis Pazarlama ve Kurumsal İletisim Direktörü Detaylar