Dünyada ve Türkiye'de bir ilk: 3D canlı burun estetiği
Basın Bülteni
10 Nis, 2017 09:38
Dünyada ve Türkiye'de bir ilk: 3D canlı burun estetiği
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Süreyya Şeneldir'in projesi olan Rhinoplasty School'un 12. toplantısı 8-9 Nisan tarihlerinde Amerikan Hastanesi'nde gerçekleşti.

2012 yılından bu yana düzenlenen ve geçtiğimiz yıl uluslararası platforma taşınarak Rhinoplasty School adıyla anılmaya başlayan toplantı, salon kapasitesini aşan katılımcı sayısıyla büyük ilgi gördü. Toplantının bu yılki farklılığı da 3D teknolojisi ile canlı cerrahi izleme fırsatı sunması oldu.

Katılımcılar, burun estetiği hakkında tüm ayrıntıların anlatıldığı sunumların ardından gerçekleşen canlı cerrahileri 3D gözlükleri ile salondan izledi. Hastanın burun yapısını daha net ve ayrıntılarıyla görmeye imkan sağlayan bu teknoloji sayesinde canlı cerrahileri ameliyathanede yakından izler gibi koltuklarında izleme keyfini yaşadı. Diledikleri zaman soru sorup cevap alabildikleri, uygulanan teknikleri tartışabildikleri interaktif bir ortamda gerçekleşen Rhinoplasty School'da iki gün içinde 3 canlı cerrahi gerçekleşti. 

Rhinoplasty School'un kurucusu olan Dr. Süreyya Şeneldir: "2012'de 17 katılımcı ile yaptığımız toplantımıza bu yıl 130'dan fazla meslektaşım katılım gösterdi. Salon kapasitesini aştığımız için gelen talepleri geri çevirmek zorunda kaldık. Bu elbette inanarak başladığımız ve severek yürüdüğümüz yolda geldiğimiz bir nokta. Burun Okulu adıyla başlattığımız proje dört yıl boyunca yılda iki defa gerçekleşti. Ama sadece İstanbul'da yapılan toplantılarla sınırlı kalmadı. Yılda en az bir kez de Anadolu'da bu toplantıları yapmaya gayret gösterdik. En son geçtiğimiz Mart ayında Kayseri'de gerçekleştirdiğimiz toplantıya gösterilen ilgi de memnuniyet vericiydi. 2016 yılında Burun Okulu'nu Rhinoplasty School adıyla uluslararası platforma çıkardık. Yenilendiğimiz bu isimle yurtdışında bulunan meslektaşlarımın toplantıya katılımı da bizi motive etti ve bu sene Rhinoplasty School'a bir yenilik daha katmak istedik. Burun estetiği cerrahisinde daha önce yapılmamış bir uygulamayı, 3D teknolojisi ile canlı cerrahi izleme deneyimini katılımcı meslektaşlarımıza yaşatmak istedik. Ameliyathane gerçekleştirdiğimiz burun estetiği cerrahisini, salonda izleyen meslektaşlarım daha net ve ayrıntılı bir şekilde, sanki ameliyathanede yanımdaymış hissiyle seyretti. Toplantı sonunda aldığımız geri bildirimler bizi oldukça mutlu etti. Bu yolda bana destek olan ekibimin her bir üyesine ve Rhinoplasty School'a katılım gösteren meslektaşlarıma teşekkür ederim" diyerek toplantı hakkında bilgi verdi.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
ProjeMED

Adres : Fulya Mah. Ali Sami Yen Sok. Murat Apt. No:15 Kat:1 Daire:3 Şişli-İstanbul

Telefon : +90 (212) 216 13 89

Web : http://www.projemed.com

E Posta : info@projemed.com

İletişim Yetkilisi