AGRA Fintech Modern Uygulama Geliştirmelerini Hızlandırmak için Couchbase’i Seçti
Basın Bülteni
02 May, 2024 09:51
AGRA Fintech Modern Uygulama Geliştirmelerini Hızlandırmak için Couchbase’i Seçti
Bulut veritabanı platformu şirketi Couchbase, Inc. (NASDAQ: BASE), teknoloji odaklı finansal çözümler sunan AGRA Fintech şirketinin veri yönetimini optimize etmek ve modern uygulamaları desteklemek için Couchbase’i seçtiğini duyurdu.

AGRA Fintech Teknoloji Birimi Yöneticisi Engin Arif Yılmaztürk, Couchbase’i tercih etme nedenleri ile ilgili olarak: "Tüm geliştirme ve test ortamlarında Couchbase'i kullanmaya karar verdik. Bu da bize, geliştirme ve test ortamlarında yaklaşık %50 oranında bir hızlandırma kazandırdı. Performans, kullanılabilirlik ve diğer faktörlerde yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Couchbase'in diğer çözümlerin önünde olduğunu gördük. NoSQL bir platform olmasının sağladığı güç, SQL++ sorgu dili desteği ve bunlara kullanım kolaylığı da eklendiğinde Couchbase veri modelimiz için tercih ettiğimiz bir çözüm haline geldi." dedi.

Finansal teknoloji (fintech) ve düzenleyici teknoloji (regtech) alanlarında faaliyet gösteren AGRA Fintech; e-defter, mizan, beyanname, e-fatura ve e-irsaliye uygulamaları da dahil olmak üzere geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. AGRA Fintech tarafından işlenen veriler, özellikle e-defter ve ERP verileri başta olmak üzere şirket için çok büyük iş yüklerine yol açıyor. Şirket, faaliyetlerini yürütürken en az üç yıllık ve büyük hacimli finansal verileri analiz ediyor ve bu da veri işleme yükünün çok yüksek seviyelere çıkmasına neden oluyor. Bu zorluklar, AGRA Fintech'i veri işleme ve analizini basit bir hale getiren ve geniş bir teknoloji ekosistemiyle entegre olabilen bir çözüm aramaya itti.

Couchbase'in esnekliği, yüksek performansı ve muazzam ölçeklenebilirliği geliştiricilerin ürünlerini piyasaya sunma süresini büyük ölçüde hızlandırıyor. Ek olarak, Couchbase'in esnekliği AGRA Fintech'in çeşitli uygulamalar için farklı çözümler geliştirmesine olanak tanıyor ve böylelikle geliştiriciler inovasyon yapmaya daha fazla zaman ayırabiliyor. AGRA Fintech Couchbase'i kullanmaya başladığından bu yana veri yönetimini önemli ölçüde iyileştirirken maliyet, zaman ve kaynak tasarrufu sağladı. Bu da şirketin sektördeki lider konumunu pekiştiriyor.

AGRA Fintech, müşterilerinin farklı veri setlerinin gereksinimlerini karşılamak için birçok kuruluşa hizmet verebilen, platformdan bağımsız ürünler geliştiriyor. AGRA Fintech, uygulamalarını legacy sunucularda çalıştırabiliyor, konteynerleri herhangi bir bulut ortamında dağıtabiliyor ve, Couchbase ve diğer veritabanlarıyla entegre edebiliyor.

Couchbase Başkan Yardımcısı ve İsrail, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Genel Direktörü Lior Tagor; "Couchbase'in bellek içi ve dağıtık mimarisi, müşterilerin talep ettiği milisaniyenin altında yanıt verme hızını sürekli olarak sağlayabiliyor. Ek olarak Couchbase, müşterilerin sürekli değişen verilere ayak uydurabilmek için ihtiyaç duyduğu esnekliği ve yüksek operasyonel verimliliği de sağlıyor. Bu da daha düşük maliyetler ve daha hızlı piyasaya sunma süresi anlamına geliyor. AGRA Fintech ve diğer finansal hizmet şirketlerinin buluttan uca uygulamaları güçlendirmek için Couchbase'in esnek veritabanı platformunu seçmesinin ardında bu yatıyor.” dedi.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Promedia

Adres : Mall of Istanbul Ofis Bloğu Kat:5 No:32 Süleyman Demirel Bulvarı, Başakşehir, İstanbul - Türkiye

Telefon : +90 212 465 70 00 (3 hat)

Faks : +90 212 465 70 07

Web : http://www.promedia.com.tr

E Posta : info@promedia.com.tr