Sparkle, Uluslararası Kurumsal Ağların Güvenliği için SASE Connect'i Piyasaya Sürüyor
Basın Bülteni
20 Ara, 2022 09:03
Sparkle, Uluslararası Kurumsal Ağların Güvenliği için SASE Connect'i Piyasaya Sürüyor
Güvenli Erişim Hizmeti (Secure Access Service Edge) yaklaşımını temel alan yeni çözüm; uzaktan çalışanlar, nesnelerin interneti cihazları, şube ofisleri ve dünya çapındaki uygulamalar için güvenli erişim sağlıyor.

İtalya'nın ilk uluslararası hizmet sağlayıcısı olan ve en iyi küresel operatörler arasında yer alan Sparkle, uluslararası kurumsal ağların güvenliğini artıracak SASE Connect'in piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Uzaktan çalışmanın giderek daha fazla benimsenmesi ve iş uygulamalarının buluta giderek daha fazla taşınması, bulutta veya 'yerinde' sistemlerde bulundurulan kurumsal verilerin, her nereden olursa olsun çalışanlar tarafından her zaman ve tam güvenlik içinde erişilebilir olmasını gerektiriyor.

Sparkle'ın SASE Connect çözümü, cihazın fiziksel konumu ve kullanılan bağlantıdan bağımsız olarak uluslararası kurumsal ağa güvenli erişim sağlayan tam entegre güvenlik ve ağ hizmetlerinden oluşan yenilikçi bir pakettir. Güvenli Erişim Hizmeti1 konseptine dayanan bu çözüm, ağ iletişimi ve güvenliğe bulut tabanlı bir yaklaşım uygular:kurumsal ağ ve cihazları, güvenlik tehditlerine karşı veri merkezi yerine doğrudan bağlantı kaynaklarında ya da "uçlarda" korunur.Sonuç olarak, uzaktan çalışanlar, nesnelerin interneti cihazları, şube ofisleri ve uygulamalar, trafikleri çok sayıda hedefe ulaşmadan önce korunuyor.

SASE Connect, Sparkle'ın geçen yıl piyasaya sürülen ve Gıda, Üretim, Moda, Enerji ve Turizm endüstrilerindeki birçok işletme tarafından şimdiden benimsenen SD-WAN çözümünü, güvenli bağlantının yerleşimi ve yönetimi için benzersiz paketler ve tüm hizmet için tek bir iletişim noktası sağlayarak tamamlıyor ve geliştiriyor.

Buluta Uzaktan Çalışan Erişimi konusundaki Kavram Kanıtını MEF'in "İş Etkisi Ödülü" ile taçlandırdığı Sparkle'ın SASE Connect çözümü, dünya çapında genel ve özel bulut hizmetleriyle mükemmel bir şekilde entegre edilmiş yüksek performanslı ve güvenli bağlantı arayan kuruluşlar için optimum çözümdür. Çözüm,buluta doğrudan ve yüksek hızlı bağlantı için Sparkle'ın son teknoloji ürünü küresel ağının yanı sıra ağ trafiğinin sürekli izlenmesi ve siber tehditlerin önlenmesi, tespiti, analizi ve bunlara yanıt verilmesi için Güvenlik Operasyon Merkezi'nden (SOC) yararlanıyor.

Sparkle, SASE Connect'in piyasaya sürülmesiyle işletmelerin uluslararası tesislerini birbirine bağlamayı ve hem iç tesislerinde hem de dış ekosistemleriyle iletişimi yönetmeyi amaçlayan MPLS, Ethernet, yönetilen SD-WAN, Bulut bağlantısı, Çok bulutla otomasyon hizmetleri, nesnelerin interneti bağlantısı ve telefon hizmetlerini içeren kurumsal çözümler portföyünü zenginleştiriyor.

(1) Gartner® Glossary'ye göre - 2 Aralık 2022 itibariyle - "Güvenli erişim hizmeti" (Security access service edge/SASE); SD-WAN, SWG, CASB, NGFW ve sıfır güven ağ erişimi (ZTNA) dahil olmak üzere bir hizmet olarak birleşik ağ ve güvenlik özellikleri sunar.SASE; şube ofisi, uzaktan çalışan ve şirket içi güvenli erişim kullanım durumlarını destekler.SASE öncelikle bir hizmet olarak sunulur ve gerçek zamanlı bağlam, güvenlik ve uyum politikaları ile birlikte cihazın ya da kişinin kimliğine dayalı sıfır güven erişimi sağlar.GARTNER, Gartner Inc. ve/veya bağlı kuruluşlarının ABD ve/veya uluslararası tescilli ticari markası ve hizmet markasıdır ve bu metinde izin alınarak kullanılmıştır.Tüm hakları saklıdır.

Sparkle Hakkında

TIM Group’un global operatörü olan Sparkle; Avrupa’dan Afrika’ya, Kuzey ve Güney Amerika’dan Asya’ya uzanan yaklaşık 600.000 kilometrelik fiber kablo ağıyla İtalya’daki ilk uluslararası hizmet sağlayıcı olmakla birlikte dünya çapındaki en büyük hizmet sağlayıcıları arasında yer almaktadır.Sparkle; global IP, Veri, Bulut, Veri Merkezi, Mobil Veri ve Ses platformlarını kullanarak Sabit ve Mobil operatörlerin yanı sıra, İşletmelere, İnternet Servis Sağlayıcılarına, OTT’lere, Medya ve İçerik Oynatıcılarına, Uygulama Hizmeti Sağlayıcılarına geniş kapsamlı ICT çözümleri sunar.32’den fazla ülkede faaliyet gösteren Sparkle’ın satış ağı tüm dünyaya yayılmıştır.

Sparkle hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Twitter ve LinkedIn profillerini takip edebilir veya tisparkle.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bülteni paylaş
0 0