Sarıyer’de çocuklara balığı sevdiren proje
Basın Bülteni
12 Ara, 2017 13:49
Sarıyer’de çocuklara balığı sevdiren proje
Sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlamak ve çocuklara balığı sevdirmek amacıyla düzenlenen “Balık Yiyorum Sağlıklı Büyüyorum” projesi Sarıyer’deki okullarda devam ediyor.

Sarıyer Belediyesi ve Türkiye’nin balık uzmanı Dardanel işbirliği ile ilçede bulunan okullarda düzenlenen seminer dizisi Fatih İlkokulu ile devam etti.

 “Balık Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında öğrencilere balığın fiziksel ve zeka gelişimine yönelik sağladığı yararlar anlatılırken, tonton maskotuyla da çocukların eğlenerek öğrenmesi amaçlanıyor.

Çocuklara balığın yararları sunumla anlatıldı

Dardanel Pazarlama Müdürü Halit Giray ve Sarıyer Belediyesi Su Ürünleri Yüksek Mühendisi İrem Köse balığın faydalarını resimli sunum ile çocuklara anlattı. Etkinlikte vücut  için gerekli olan omega 3, vitamin, amino asit, kalsiyum ile  fosfor gibi minerallerin balık ve diğer su ürünlerinde bol miktarda bulunduğu, bu nedenle sağlık ve gelişim için bol bol balık tüketilmesi gerektiği vurgulandı. Programın sonunda çocuklara ton balığı ve bilgilendirme kitapçığı hediye etti.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Sarıyer Belediyesi

Adres : Pınar Mahallesi, Günyüzü Sokak No:2, 34460 Sarıyer/İstanbul

Telefon : 444 1 722

Web : http://www.sariyer.bel.tr

E Posta : basin@sariyer.bel.tr

İletişim Yetkilisi
  • Cengiz Kahraman Cengiz Kahraman Basın Danışmanı Detaylar