Tudem Yayın Grubu, yayıncılıktaki otuz beşinci yılına "merhaba" dedi
Basın Bülteni
22 Şub, 2019 10:46
Tudem Yayın Grubu, yayıncılıktaki otuz beşinci yılına "merhaba" dedi
Özgün ve çağdaş eserlerle kültür ve eğitim alanında nitelikli yayıncılık yapan firmaların başında gelen Tudem Yayın Grubu, otuz beşinci yılını kutluyor.

Kültür ve eğitim alanında faaliyet gösteren yedi ayrı markasıyla farklı türlerde ve yaş gruplarına yönelik nitelikli kitapları okurlarla buluşturan Tudem Yayın Grubu, yayıncılıktaki otuz beşinci yılına “merhaba” dedi.

Çocuk, genç, yetişkin, her yaştan okura hitap eden kitaplar yayımlayan Tudem Yayın Grubu, otuz beşinci yılı için yeni bir logo tasarladı. Tudem Yayın Grubu’nun otuz beşinci yıl logosunda oltasıyla kitap tutan bir çocuk figürü dikkat çekiyor. Bu figür, Tudem Yayın Grubu’nun otuz beş yıldır sonsuz bilgi denizinden yakaladığı değerli fikirleri eşsiz kitaplar hâline dönüştürmesini simgeliyor. Logoda kullanılan deniz, olta, martı gibi öğeler ise Tudem Yayın Grubu'nun İzmirli bir yayınevi olduğunu hatırlatıyor. 

İyi eğitim ve iyi edebiyatla ulaşılabilecek bir dünya hayali
Tudem Yayın Grubu’nun Genel Müdürü Sinan Çam, otuz beşinci yıl logosunun yayıncılığa adım attıkları 1984 yılından bu yana hiç yitirmedikleri heyecanı yansıttığını ifade etti. Çam, “Tudem Yayın Grubu olarak yedi ayrı markamızla otuz beş yıldır eğitim ve kültür yayıncılığı alanında faaliyet gösteriyoruz. Hayallerimizdeki dünyaya ancak iyi eğitim ve iyi edebiyat ile ulaşabileceğimize; yayımladığımız her kitabın bu dünyayı inşa eden tuğlalardan biri olduğuna inanıyoruz. Yayıncılık sektörünün taşıdığı sorumluluğun bilinciyle, hem eğitim hem de kültür kitaplarında nitelikli içeriğin estetik bir tasarımla sunulmasını önemseyen, okurunu üretim sürecinin merkezine koyan bir anlayışla çalışıyoruz. Gücümüzü, yetkinliğini ulusal ve uluslararası alanda kanıtlamış yazarlarımızdan, usta çizerlerimizden, okurlarımızın ve eğitimcilerimizin beğeni ve güveninden alıyoruz.” dedi.

Yedi ayrı marka, her yaştan okura hitap eden yüzlerce kitap
18 yıldır sürdürdüğü kültür yayıncılığı ile özgün, nitelikli ve güvenilir eserleri edebiyat dünyasına kazandıran Tudem Yayın Grubu, eğitim yayıncılığı sektöründe de öncü firmalar arasında yer alıyor.

Erken öğrenme dönemindeki çocukları kitapların keyifli dünyasıyla tanıştıran Uçanbalık, çocuk ve gençlik edebiyatının seçkin eserlerini okurlarla buluşturan Tudem Edebiyat, çizgiyle hikâyeyi buluşturan koleksiyonuyla her yaştan okura hitap eden Desen,  Türkçe edebiyat, çağdaş dünya edebiyatı ve kurmaca dışı alanda özgün eserler yayımlayan Delidolu markaları, Tudem Yayın Grubu çatısı altında farklı türlerde ve yaş gruplarına yönelik kitapları okurla buluşturuyor.

Tudem Eğitim ve BlokTest, eğitim sisteminin dinamik yapısı içinde ilkokul ve ortaokula yönelik yeni ve çağdaş yayınları her yıl öğrenci ve eğitimcilere sunuyor. Uçanbalık Eğitim ise 2-7 yaş grubu çocukların okula ve hayata daha hazır başlamasını sağlayan eğitim setleri ve kitaplar hazırlıyor.

Edebiyatın gelişmesine katkıda bulunuyor
Yayıncılık faaliyetinin yanı sıra etkinlikler ve sosyal sorumluluk çalışmalarıyla edebiyatın gelişmesine yıllardır katkı sunan Tudem Yayın Grubu, 2003’ten bu yana düzenlediği Tudem Edebiyat Ödülleri ile çocuk ve yetişkin edebiyatına yeni eserler ve yazarlar kazandırıyor.
Tudem Yayın Grubu on yıldır kesintisiz yayımladığı ve ücretsiz olarak dağıttığı İyi Kitap dergisi ile de çocuklar ve gençler için “iyi kitapları” seçmek ve okutmak isteyen öğretmen ve ebeveynlere rehberlik ediyor.

Sektör liderlerinden
1984 yılında İzmir’de özel ders bürosu olarak kurulan Tudem Yayın Grubu, bugün İzmir merkez ofisinin yanında, İstanbul, Ankara ve İzmir’de dört kitabevi, 100’ü aşkın çalışanı, Türkiye’nin her köşesinde hizmet veren 200’ün üzerinde bayisi, zincir, perakende ve internet satış kanallarıyla sektör liderlerinden biri. 

Bülteni paylaş
0 0