Avrasya Tüneli e-ödeme altyapısında yenilikçi çözüm dikkat çekiyor
Basın Bülteni
07 Mar, 2017 07:23
Avrasya Tüneli e-ödeme altyapısında yenilikçi çözüm dikkat çekiyor
20 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan, İstanbul Boğazı’nın altına inşa edilen ve karayolu geçişine olanak sağlayan Avrasya Tüneli’nin ihlalli geçişlerin e-ödeme altyapısında Asseco SEE tarafından geliştirilen Merchant Safe Unipay çözümü hizmet veriyor.

İstanbul’un trafik sorununun çözümüne ilişkin Türkiye’nin önde gelen yatırım projelerinden biri olan Avrasya Tüneli, iki kıtayı deniz tabanı altından iki katlı kara yolu tüneliyle bağlıyor. Yolculuk süresini kısaltan, ekonomi, hız, konfor ve çevreye duyarlılık gibi başlıklarda birçok faydanın beklendiği projede yenilikçi çözümler dikkat çekiyor.

Asseco SEE, e-Ödeme, müşteri hizmetleri, ve ses teknolojileri konusundaki 24 yıllık bilgi birikimini Avrasya Tüneli projesine taşıdı. İlk olarak, Avrasya Tüneli’nin tümleşik müşteri hizmetleri, çağrı ve şikayet yönetimi süreçlerinde Live çözümü  tercih edildi.  İkinci çözüm olarak, Yasal Takip Sistemi ile entegre çalışarak anlık borç bilgisine ulaşan, ihlalli geçişlerin ödemelerinin web sitesi kanalından yapılacağı hizmetin altyapısında da güvenli e-ödeme geçidi Merchant Safe® Unipay ile hizmet vermeye başladı.

 

Avrasya Tüneli web sitesinden hızlı ve güvenli ödeme kolaylığı 

https://www.avrasyatuneli.com/ üzerinden yapılan ihlalli geçiş ödemelerinin ve girilen kart bilgilerinin güvenliği, Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI-DSS)  denetiminden düzenli olarak geçen ve en üst seviye PCI-DSS Level 1 lisansına sahip, Merchant Safe® Unipay ödeme geçidi ile sağlanıyor.  Tek kullanımlık SMS şifre doğrulaması ile kart sahibinin ve kartın güvenliğini maksimum seviyede tutan ve internet ortamında izinsiz kullanıma karşı koruyan 3D secure sistemi ile kredi kartı bilgilerinin doğruluğu kontrol ediliyor. İhlalli geçiş yapan kullanıcıların, web sitesi üzerinden ödemelerini kolaylıkla yapabileceklerini vurgulayan Avrasya Tüneli Bilgi Teknolojileri & Ücret Toplama Sistemleri Koordinatörü Murat Çalışırişçi , “Asseco SEE’nin çözümleri Avrasya Tüneli’nin, sahip olduğu yüksek teknoloji ve ileri mühendislik bütüncül yaklaşımıyla örtüşüyor.  Bu konuda, web sitesini de son kullanıcıların hem sağlıklı bilgi alması hem de ihlalli geçiş ödemelerini kolaylıkla yapmaları için kullanıma sunuyoruz “dedi.

Güvenli e-Ödeme sistemi ile ödemeler kolaylıkla yapılacak

e-Ödeme konusundaki geniş bilgi birikimlerini yenilikçi projelerde kullanmaktan gurur duyduklarını belirten Asseco SEE Ödeme Sistemleri İş Birimi Grup Yöneticisi Burak Kutlu, “Sunduğumuz çözümlerin Avrasya Tüneli Projesi’nde tercih edilmesi bizim için mutluluk verici. En yenilikçi ve ileri mühendislik uygulamalarının yer aldığı bu ulaşım projesinde, Merchant Safe® Unipay çözümünün kullanımı güzel bir işbirliği oluşturuyor.  Güvenli e-ödeme sistemi sayesinde, Avrasya Tüneli’nden ihlalli geçiş yapan sürücüler, ödemelerini web sitesinden güvenle ve kolaylıkla yapabilirler.“ dedi.

 

Merchant Safe® Unipay Hakkında

Merchant Safe® Unipay, tüm banka ödeme geçitleri ile olan entegrasyonu sayesinde, üye işyerlerine tek bir arayüzle sanal POS altyapınızı yönetebilme olanağı sunar. Güvenli ödeme sayfası, tek tıkla ödeme ve akıllı ödeme yönlendirme gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Esnek yönetim arayüzü ile indirim, vade farkı oranı, taksit sayısı ve çeşitli kampanyaları kolaylıkla tanımlayabilir ve güncelleyebilirsiniz.  Daha fazla bilgi için:  

http://merchantsafeunipay.asseco.com/ 

Asseco SEE hakkında:

Asseco SEE, kendine ait yazılım ve hizmet gelirleri bazında Güney Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinden biridir. Şirket, finans, ödeme sistemleri, kamu ve telekom da dâhil olmak üzere çeşitli dikey sektörlere yönelik bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) çözümleri sunmaktadır. Asseco SEE hisseleri, Ekim 2009 yılından bu yana, Varşova Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. Asseco SEE Grubu 40 ülkede yaklaşık 20.000 çalışana sahiptir. Güney Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki 15 büyük bankanın, 10’nundan fazlası Asseco SEE tarafından sunulan çözüm ve hizmetleri kullanmaktadır.

Bülteni paylaş
0 0