Sixt rent a car e-Ödeme Altyapısında Yenilikçi Asseco SEE Çözümü
Basın Bülteni
11 Ara, 2017 11:30
Sixt rent a car e-Ödeme Altyapısında Yenilikçi Asseco SEE Çözümü
Asseco SEE’nin geliştirdiği güvenli e-ödeme geçidi Merchant Safe® Unipay, Türkiye’nin ve dünyanın en başarılı araç kiralama portallarından birisi olan Sixt rent a car’a kart saklama hizmeti sunmaya başladı.

Pazardaki yenilikleri, güçlü teknik alt yapısı, profesyonel çağrı merkezi ile havayolu ve turizm iş ortakları ile bireysel müşterilerine yaratıcı çözümler sunan Sixt rent a car,  e-ödeme altyapısında da Asseco SEE yenilikçi çözümünü tercih etti. Bu gelişme ile, Sixt rent a car, internet üzerinden ödeme yapan ziyaretçiler için kolaylık sunmuş oldu.

Tek-Tıkla Araç Kiralama Hizmeti

Sixt rent a car internet sayfası www.sixt.com.tr üzerinden yapılan ödemeler ve girilen kart bilgilerinin güvenliği, Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI-DSS)  denetiminden düzenli olarak geçen ve en üst seviye PCI-DSS Level 1 lisansına sahip, Asseco SEE tarafından geliştirilmiş Merchant Safe® Unipay ödeme geçidi ile sağlanıyor. 

“Tokenization” teknolojisine dayanan çözüm, kart bilgilerinin PCI-DSS uyumlu ortama taşınmasını ve sonraki ödemelerde tekrar kullanılmasını sağlıyor. Böylelikle, kullanıcılar her seferinde bilgi girmeye gerek kalmadan, daha önce girilmiş bilgileri kullanarak, tek-tıkla ödeme yapabiliyorlar. Çözümün iş yerlerine sağladığı en önemli avantaj ise, kredi kartı bilgisine dokunmadan minimum yatırımla PCI-DSS uyumlu ödeme kabul edebiliyorlar. Bu sayede, kredi kartı bilgilerinin güvenli tutulması ve olası sahtekârlık (fraud) gibi konularda sorumluluklarını en aza indirmiş oluyorlar.

Merchant Safe® Unipay Hakkında

Asseco SEE tarafından geliştirilen Merchant Safe® Unipay, tüm banka ödeme geçitleri ile olan entegrasyonu sayesinde, üye işyerlerine tek bir arayüzle sanal POS altyapınızı yönetebilme olanağı sunar. Güvenli ödeme sayfası, tek tıkla ödeme ve akıllı ödeme yönlendirme gibi özellikleri ile öne çıkıyor. Daha fazla bilgi için:   

http://merchantsafeunipay.asseco.com/

Asseco SEE hakkında:

Avrupa’nın 6. en büyük yazılım firması olan Asseco grup şirketlerinden, Asseco SEE 13 ülkede faaliyet göstermektedir.  Şirket, bankacılık, mobil ödeme & güvenlik, kart çözümleri, ATM & ödeme terminalleri, kurulum & servis hizmetleri, sistem entegrasyonu ve güvenli e-ödeme alanlarında önde gelen çözümler  sunmaktadır. Asseco grup olarak 20,000’den fazla çalışanımız ile 40 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca, Asseco SEE hisseleri, Ekim 2009 yılından bu yana, Varşova Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. 

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
ASEE Türkiye

Adres : Büyükdere Cad.No:243 Spine Tower Kat: 24 Maslak-Sarıyer-İstanbul/TÜRKİYE

Telefon : +90 212 365 05 05

Faks : +90 212 281 74 16

Web : https://tr.asseco.com

E Posta : marcom@asseco-see.com.tr

İletişim Yetkilisi
  • Saliha ÖZİŞ Saliha ÖZİŞ Kıdemli Pazarlama Uzmanı Detaylar