Türk Üreticiden Okyanuslar Ötesine İhracat
Basın Bülteni
31 May, 2017 13:36
Türk Üreticiden Okyanuslar Ötesine İhracat
Türkiye’den Dünyaya LNG Sistemleri İhraç Ediliyor Son yıllarda üretim teknolojilerine yaptığı yatırımlarla ihracat ağını tüm dünyaya yayan Karbonsan, özellikle Güney Amerika, Afrika ve Okyanusya ülkelerine basınçlı kap, LNG depolama tankları, araçlara LNG dolum sistemleri ve bu tanklarla birlikte kullanılan semi-treyler ve kamyon üzeri tanklar üretip ihraç ediyor.

Türkiye’nin önde gelen basınçlı kap üreticileri arasında yer alan Karbonsan, özellikle denizaşırı ülkelere yaptığı; oksijen, azot, argon, karbondioksit, LNG ve LPG gibi sıvılaştırılmış gazların depolanması ve dağıtımı için sabit ve taşınabilir tank ihracatıyla uluslararası pazarda dikkat çekiyor.

Orhangazi’den Güney Amerika’ya 6 Dorse Siparişi Yola Çıkıyor

Müşteri talebine göre dizayn edilen özel ürünler de üretebilen Karbonsan, son olarak Güney Amerika’dan gelen özel LNG semi-treyleri siparişinin üretimini kısa süre içinde tamamlayarak sevkiyata hazır hale getirdi. Bursa Orhangazi’deki üretim tesislerinde imal edilen ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken 60 Metreküplük 6 adet LNG semi-treyleri, Gemlik Limanı’ndan yola çıkarak yaklaşık 45 günlük bir yolculuk sonrası Güney Amerika’ya teslim edilecek.

Okyanus Ülkeleri Sırada Bekliyor

İhracatta denizaşırı ülkelere yönelen, firmanın Satış Pazarlama Müdürü Fatih Yılmaz:  ‘’özellikle karbondioksit, LPG ve LNG depolama ürünlerinde Dominik Cumhuriyeti, Yeni Zelanda, Küba, Bangladeş, Papua Yeni Gine ve Şeysel Adaları’ndan gelen talep oldukça fazla. Limana yakın olmamızın avantajını kullanıyoruz; ayrıca ATEX yönetmeliklerine uygun, dünya standartlarındaki LNG tanklarını üretmek için gerekli olan bütün kalite belgelerine sahibiz. Bundan dolayı çok uzak ülkelerden bile sipariş alabiliyoruz.’’ şeklinde konuştu. Transport tanklarında tasarımdan üretime kadar her şeyin güvenli sürüş için tasarlandığının altını çizen Yılmaz “özellikle fren sistemleri ve yürüyüş grupları için bu konuda dünyada en bilinen ve en çok tercih edilen markaları kullanıyoruz.” diye ekledi.

Sertifika ve Teknoloji Çok Önemli

Basınçlı kap ve LNG yakıt dolum tankı ihracatında farklı ülkelerden gelen taleplerin ana sebebinin üretimde kullanılan teknoloji ve sahip olunan güvenlik sertifikaları olduğunu söyleyen Fatih Yılmaz, kaynak otomasyonu ve tank üretiminde kullanılan en yeni makineleri ve teknolojiyi kullandıklarını söyledi. Ayrıca dünyada geçerliliği olan sertifika ve belgelere sahip olmalarının, uluslararası alanda tercih edilmelerinde çok önemli bir faktör olduğunu da belirtti.

Bülteni paylaş
0 0