3 Büyük Şehir Hastanesinde Energon Akü İmzası
Basın Bülteni
27 Ağu, 2022 09:30
3 Büyük Şehir Hastanesinde Energon Akü İmzası
Türkiye’nin en kapsamlı sağlık komplekslerinden biri olarak planlanan Ankara Etlik Şehir Hastanesi enerjisini, Energon’un lokomotif alt markası Asterion akülerinden alıyor.

Ekim 2022’de açılışı planlanan ve 1.022.725 m2 alana kurulan Ankara Etlik Şehir Hastanesi, 3 bin 624 yatak kapasitesi, 125 ameliyathane, 697 yoğun bakım ve 829 poliklinik odasıyla dev bir sağlık üssü olmaya hazırlanıyor. Hastanenin yanı sıra bir medikal otel, bir üniversite, helikopter pistleri ve çeşitli ticari bölgeler de içeren bu sağlık kompleksi ayrıca Ankara’nın farklı bölgelerinde yer alan 6 hastanenin de yeni evsahibi. Bu dev kampüsteki medikal ekipmanları koruyan tüm UPS sistemlerinde, Asterion’un en güçlü VRLA akü serilerinden HRL-W Serisi tercih edildi. 2.100 adet muhtelif kapasitelerde HRL-W modelinin kullanıldığı UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) sistemleri, sahip oldukları Asterion aküler sayesinde herhangi bir kesinti durumunda minimum on dakika boyunca medikal ekipmanlara enerji vermeye devam edebilecek.

Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK) sistemlerine yönelik yüksek teknoloji ürünü olan Asterion Xpert HRL-W kurşun-asit aküler gaz rekombinasyon sistemi (VRLA) ve AGM teknolojisi ile üretilen, bakım gerektirmeyen pillerdir. Daha kalın elektrotların ve daha yoğun bir elektrolitin kullanıldığı bu çok özel aküler muadillerine kıyasla çok daha yüksek deşarj akımı verebilmektedirler. Asterion Xpert HRL-W Serisi; medikal cihazlar, veri merkezleri, haberleşme sistemleri ve diğer yüksek teknoloji ekipmanlarına özel olarak tasarlandığı için bu güne kadar pekçok benzer projede yer aldı. 368.668,00 m2 alana kurulan ve 1.218 yatak kapasiteli bir başka sağlık kampüsü projesi olan Kocaeli Şehir Hastanesi’nde çeşitli kapasitelerde 900 adet ve 622.829 m² alana kurulan ve 2060 yatak kapasitesine sahip İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde de 1.400 adet yine muhtelif kapasitelerde HRL-W serisi aküler uzun servis ömrü ve sabit hacimde sunmuş olduğu güç yoğunluğu nedeniyle tercih edildi.

Energon, ihtiyaca yönelik performans karakteristiği ve çeşitli servis ömrü seçenekleri sunan 15 farklı seri ve 300 çeşit modele sahip aküleriyle benzer projelerde yer almaya devam edecek.

Bülteni paylaş
0 0