Amerika Göçmenlik İşlemlerinde Olumlu Gelişmeler
Basın Bülteni
07 Tem, 2021 13:55
Amerika Göçmenlik İşlemlerinde Olumlu Gelişmeler

Theabridge 2011’den bu yana Amerika Birleşik Devletleri için göçmenlik alanında hizmet sunan bir danışmanlık firmasıdır. Hedefleri en kaliteli hizmeti sunmak olan firmanın kurucusu Yasemin Elmas, Amerika Birleşik Devletleri yeni başkanı Joe Biden’ın başkanlığının ilk haftasından itibaren göçmenlik konusundaki bazı kararlarıyla bu alanda verdiği sözleri tutmaya oldukça hızlı başladığını, ilk yaptığı şeylerden birinin Müslüman ve Afrikalı’lara karşı olan yasağı ve ‘Sıfır Tolerans’ uygulaması ile sağlık ve finans konularında göçmenlere ve sponsorlarına oldukça ağır yükler getiren “Kamu Ücreti” kuralını kaldırmak olduğunu belirtti.

Theabridge, ABD’de yatırımcı, çalışma ve daimi oturma izni olan Green Card işlemleri başta olmak üzere, göçmenlik veya geçici vize başvuruları hazırlama, vatandaşlık, şirket kurma, iş planı yaptırma, statü değiştirme ve benzeri pek çok konuda hizmet sunuyor.  

Nisan ayı itibarıyla Biden’ın, önceki Başkan Trump’ın 62 adet Kanun Hükmünde Kararname’sini ters çevirerek iptal ettiğini anlatan Elmas, geçtiğimiz günlerde açıklanan haberler ışığında Biden’in yasal göçmenlik sürecini yeniden inşa edip, genişletmek için oldukça önemli düzeyde çaba gösterdiğini, özellikle ABD içinden yapılan başvurularda, gözle görülür bir olumlu ivme ve bekleme sürelerinde hızlanma görüldüğünü kaydetti. Theabridge yetkilisinin ilettiği bir başka güzel haber de, EB-5 Yatırımcı Green Card başvuruları için Trump tarafından Kasım 2019'da 900,000 / 1,800,000 dolara çıkarılmış olan yatırım miktarlarının mahkeme kararıyla, eski rakamlar olan 500,000 / 1,000,000 dolara geri indirildiği. 

“Işık Köprüsü” anlamına gelen ismi gibi, amaçları danışanlarına aydınlık bir köprü olabilmek olan Theabridge Türkiye’de hukuk uzmanları ve diğer kalifiye profesyonellerle çalışmakta ve Los Angeles ana ofisi ile Houston ve İstanbul uydu ofisleri aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında iş yapmak isteyen bireyler ve şirketler için ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler sunmakta. 

Trump zamanında çok zorlu gecen göçmenlik döneminin ardından, Theabridge yeni ABD Başkanı Biden’in göçmenlik konusunda verdiği sözler ve buna bağlı olarak görülmeye başlanan göçmenlik konusundaki olumlu gelişmelerin ışığında, uzman ekibi ile bu zorlu ve stresli olabilen süreci daha kolay hale getirerek müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Bülteni paylaş
0 0