Her Gün Başka Sanatçı, Başka Tiyatro Oyunu
Basın Bülteni
22 Ağu, 2017 13:35
Her Gün Başka Sanatçı, Başka Tiyatro Oyunu
Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 86.İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), dün Mogambo Caz Geceleri’nde Tuna Kiremitçi sahne alırken, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde ise Aşkım Kapışmak ve Nilgün Belgün seyirciyle buluştu. Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda ise Alice Harikalar Diyarında isimli sirk tiyatrosu yine izleyicilerin beğenisi topladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 86.İEF, Pazartesi günü yine çok yoğun günlerinden birini yaşadı. Konserler, tiyatro oyunları, müzikaller ve çeşitli etkinliklerle İzmirlilerin yoğun ilgisini çeken İEF, çok farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Çarşamba günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın sahnelediği Hisse-i Şayia “Bir Evlilik Komedisi” isimli oyun 86. İEF’de seyirciyle buluşacak.

Müzisyen, yazar ve sinemacı Tuna Kiremitçi, Mogambo’da İzmirlilerle buluştu. İzmirliler Müzik yaşamını solo çalışmalarla sürdüren Tuna Kiremitçi’nin şarkıları ile keyifli vakit geçirdi.

Nilgün Belgün ve davranış bilimleri uzmanı Aşkım Kapışmak, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluştu. İlişkiler Komedisi, seyircilerden tam not aldı. İzleyicilerin bol bol kahkahalar attığı stand-up tadındaki sohbette Aşkım Kapışmak, insan ilişkilerine uzmanlığı açısından yorumlar getirdi.

Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda Alice Harikalar Diyarında isimli sirk tiyatrosu izleyicilere yine unutulmaz anlar yaşattı.

HİSSE-İ ŞAYİA ÇARŞAMBA GÜNÜ FUARDA

Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 86. İEF’nin Çarşamba günkü programı ise yine dopdolu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularının sahnelediği Hisse-i Şayia “Bir Evlilik Komedisi” isimli oyunu izleyicilerle buluşacak. Zihni Göktay’ın başrolünde yer aldığı oyun iki gün sahnede kalacak. Meşrutiyet dönemi tiyatrosunun öncü ismi İbnürrefik Ahmet Sekizinci'nin oyunu; ayrıldıktan sonra da didişmeye devam eden ve biricik kızlarını bir türlü paylaşamayan ("hissei şayia") karı kocanın bitip tükenmek bilmeyen kavgalarını konu alıyor. Şiddetli geçimsizlikle boşanıp yıllarca birbirinden ayrı kalan, her karşılaşmada ezeli-ebedi kavgalarını tekrarlayan, birbirlerine dava üstüne dava açan, gülünç duruma düşseler de bu didişmeden adeta zevk alan fakat aslında her şeye rağmen birbirini seven karı kocanın ve onların arasında kalan genç kızın öyküsü eğlenceli bir üslupla aktarılıyor.

 

-FUARDA SALI GÜNÜ (22 AĞUSTOS 2017-SALI)-

İsmet İnönü Kültür Merkezi - Saat 20.00- Aşk-ı Memduh

Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu – Saat 20.45-Alice Harikalar Diyarında

Mogambo Caz Geceleri - Saat 23.00-Vedat Sakman

 

-FUARDA ÇARŞAMBA GÜNÜ (23 AĞUSTOS 2017-ÇARŞAMBA)-

İsmet İnönü Kültür Merkezi - Saat 20.00- Hedwig ve Angry Inch

Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu – Saat 20.45-Hisse-i Şayia “Bir Evlilik Komedisi”

Mogambo Caz Geceleri - Saat 23.00-Vedat Sakman

Bülteni paylaş
0 0