JWA Dubai, açılış töreni jürilerini açıkladı
Basın Bülteni
24 Oca, 2022 09:55
JWA Dubai, açılış töreni jürilerini açıkladı
Orta Doğuda artan değerli taş ve mücevher ticaretinin önemini vurgulamak amacıyla JWA Dubai, açılış seremonisi için jürileri seçti. 

Değerli taş ve mücevher endüstrisinde İşletme Koçu ve Stratejik Danışman olarak çalışan Nirupa Bhatt, GIA Hindistan ve Orta Doğuda genel müdürlük görevini yaptı. Bhatt şunları söyledi, “Orta Doğu, yerel ve uluslararası tüketicileri içeren çok benzersiz ve ilginç bir bölge. JWA takımını bu ina-nılmaz işletmelerin başarılarını onurlandırmak adına JWA Dubai’yi başlattıkları için tebrik etmek isti-yorum.”

DMCC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ahmed Bin Sulayem 2003 yılından beri işini büyüterek mevcut durumda 180 ülkede 20.000’den fazla üye şirkete ulaştı.  Aynı zamanda Dubai Pırlanta Bor-sası (DDE) ve DGCX Yönetim Kurulu Başkanı da olan Bin Sulayem şunları ekledi, “BAE’de ilgi çeken JWA Dubai’nin jürilerini davet etmek ve birinci kalite mücevher sektörünün getirdiği fırsatlara eriş-mek inanılmaz büyük bir onur.”

Bhatt ve Bin Sulayem, ana jüriler olarak jüri paneline başkanlık yapıyor.

CIBJO Başkanı Gaetano Cavalieri de jüri üyeleri arasında yer alıyor. Cavalieri ise şu sözleri söyledi, “yirmi yıldan daha kısa bir sürede Dubai, Orta Doğunun küresel ticarette en önemli pazarlardan biri haline gelmesi gibi adı tasarım mükemmeliyeti ile eş değer hale gelen bir şehir olarak endüstride kilit yenilikçilerden biri haline geldi.”

İtalyan Fuar Grubu S.P.A (IEG) Küresel Fuar Direktörü ve aynı zamanda Accenture ve Bain & Co. şirketlerinde strateji danışmanı olarak çalışmış olan Marco Carniello da panele katılıyor. Carniello şunları aktardı, “Dubai, Orta Doğu ve ötesinde mücevher alanında stratejik bir geçiş alanı olarak büyümeye devam ediyor. Ticaret etkinliklerini düzenlemek de günümüzde endüstride edindiği bu rolü onaylıyor.”

Panelde aynı zamanda Informa Markets Jewellery (IMJ)’den JWA Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Letitia Chow yer alıyor. Aynı zamanda JWA Dubai jüri paneli başkanlığı da yapan Chow şunları ekledi, “Çeşitli endüstri uzmanlarının JWA Dubai jüri paneline katılmasını desteklemek bizim için bir onur. Bölgenin filizlenen ticaretine büyük oranda katkıda bulunan bireylerin ve şirketlerin başarıla-rını tanımaya hazırız.”
 
IMJ ve IEG tarafından düzenlenen birinci JWA Dubai paneli DMCC Resmi Partnerliği ile Chow Tai Fook Jewellery Group ve Jawhara Jewellery İsim Sponsorluğu tarafından destekleniyor. Ödül töreni 21 Şubat Pazar günü JGT Dubai’de düzenlenecek.

Bülteni paylaş
0 0