Moda ve tasarım kursu ödüllü burs yarışması
Basın Bülteni
08 Mar, 2016 06:00
Moda ve tasarım kursu ödüllü burs yarışması
Dünyanın önde gelen moda ve tasarım okullarından biri olan Istituto Marangoni, moda sektöründe kariyer yapmak isteyenlere yönelik kurs ödüllü burs yarışmasını Firenze Yurtdışı Eğitim ve Kadıköy Belediyesi ile birlikte düzenleyecek.

Moda konusunda yaratıcılığını göstermek isteyen herkesin katılabileceği “Interconnection – forms & functions” burs yarışmasını kazanan Istituto Marangoni'nin İtalya kampüslerinde eğitim alabilecek. Kazananlar, İngilizce eğitim dillerinde verilen 3 haftalık kariyer kurslarından birine ücretsiz katılma şansı elde edecek.

Burs yarışmasının yanı sıra 22 Mart 2016 Salı günü saat 17:30‘ da TAK Tasarım Atölyesi Kadıköy’de Istituto Marangoni Eğitmeni Alsessandro Castiglioni “Form and Function. A possible dialogue between art and design” adlı bir seminer verecek.

Başvuruların 15 Mart 2016 ‘a kadar devam edeceği yarışmanın ödül töreni 22 Mart 2016'da seminer sonrasında yapılacak. Kazanan yarışmacıya ödülünü Kadıköy Belediye Başkanı  verecek.

Ünlü modacıları yetiştiren okul

Dünyaca ünlü modacılar Dolce Gabbana ‘dan Domenico Dolce ‘nin ve ünlü İtalyan markası Moschino’nun mezunları arasında olduğu Istituto Marangoni İtalya'da Milano, Floransa, Fransa'daParis ve İngiltere'de Londra’da üniversite, master, sertifika ve yaz okullarına öğrenci kabulü yapıyor.

İtalya’da moda alanında en iyi eğitim veren kurum

Firenze Yurtdışı Eğitim bu sene temsil ettiği okullar arasında bulunan Istituto Marangoni’den yılın en iyi resmi temsilciliği ödülü aldı. İtalya’da eğitim almak isteyen öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti veren Firenze Yurtdışı Eğitim öğrencilerine ücretsiz İtalyanca eğitimi konusunda destek de veriyor.

Burs yarışması konusu

Kariyer kursu bursu ödüllü yarışmanın konusu, sanat ve tasarım arasındaki yaratıcılığa meydan okuma olarak belirlendi. Katılımcılardan fonksiyonel-fonksiyonel olmayan paradoksundan ilham alarak bir proje tasarlamaları, bir obje çizmeleri ve ya giysi-aksesuar tasarlamaları isteniyor.

Katılımcıların burs yarışmasında tasarımlarını fonksiyonel olan bir parçanın fonksiyonel olmayana yeniden uyarlanması ya da fonksiyonel olmayan bir sanatsal öğeyi fonksiyonel bir parçaya dönüştürmek şeklinde yapmaları isteniyor. Burs şartnamesi için Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayarak detaylı bilgi almak mümkün.

Program şu şekilde olacak

17:30 – 18:30  Form and Function. A possible Dialogue between Art & Design” Semineri

Alsessandro Castiglioni, Istituto Marangoni Eğitmeni, Sanat Tarihçi, Kuratör

18:30 – 18:45 Istituto Marangoni hakkında kısa tanıtım

19:00 – 19:45 Ödül Töreni

22 Mart 2016 günü yapılacak seminerin dili İngilizce olacak ve katılım rezervasyon ile ücretsiz olacak.

Bülteni paylaş
0 0