Türk Öğrencilere Dijital Güç: CamScanner, Akademik Başarı İçin Ücretsiz Araçlar Sunuyor
Basın Bülteni
16 May, 2023 09:00
Türk Öğrencilere Dijital Güç: CamScanner, Akademik Başarı İçin Ücretsiz Araçlar Sunuyor
CamScanner, başlattığı bu girişimle, öğrenme ortamı veya hafifletici koşullar ne olursa olsun, öğrencilerin değişen eğitim ortamına uyum sağlamalarını ve başarılı olmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Hızlı ve rekabetçi akademik dünyada, Türk öğrenciler dikkate değer zorluklarla karşılaşıyorlar. Yoğun ders programları, kısıtlı teslim süreleri, sınav stresi ve extrakurriküler etkinliklere katılım, genç öğrenciler üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor. Üstüne üstlük, son zamanlarda yaşanan deprem, eğitim kurumlarının işleyişinde aksamalara, fiziksel kaynaklara erişimde zorluklara ve uzaktan eğitime olan bağımlılığın artışına neden oldu.

Bu bağlamda, Türkiye'deki öğrencilerin bu zorlukların üstesinden gelmelerini ve akademik başarıyı kendi ellerine almalarını sağlamak için CamScanner devreye giriyor. Her şeyi bir arada sunan lider tarama uygulaması CamScanner, öğrencilere belgeleri dijitalleştirmek, düzenlemek ve paylaşmak için kullanımı kolay, yenilikçi araçlar sunuyor.

CamScanner, başlattığı bu girişimle, öğrenme ortamı veya hafifletici koşullar ne olursa olsun, öğrencilerin değişen eğitim ortamına uyum sağlamalarını ve başarılı olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Uygulama, Türk öğrencileri şu özelliklerinden yararlanmaya davet ediyor:

1- Okulla ilgili veya diğer önemli belge ve kimliklerin kolaylıkla dijital ortama aktarılması: Uygulamanın tarama özellikleri, öğrencilerin eğitim materyallerini ve diğer önemli belgelerini hızlı bir şekilde dijital ortama aktarmalarını sağlıyor. Böylece fiziksel kaynaklar sınırlı veya erişilemez olsa bile kesintisiz öğrenim sağlanabiliyor.

2- Belge düzenlemeyi ve erişimini kolaylaştırma: Öğrenciler belgelerini verimli bir şekilde düzenleyebilir ve tekrar ulaşabilirler, böylelikle stresi ve ders notlarını yönetmek için harcadıkları zamanı azaltabilirler. Öğrencilerin ilgili belgelere kolaylıkla erişebilmelerini sağladığından, bilhassa sınav hazırlığı sırasında faydalı olabilir.

3- Öğrenciler ve öğretmenler arasında iş birliğinin teşvik edilmesi: Uygulamanın belge paylaşma özelliği, giderek birbirine daha fazla bağlanan bir dünyada iletişimi ve ekip çalışmasını kolaylaştırabilir. Gerek Türkiye'de gerekse dünyanın geri kalanında uzaktan iş birliği gerektiren zorluklar yaşanırken CamScanner, öğrencilere yaşıtları ve eğitimcileri ile sorunsuz bir şekilde çalışma imkanı sunarak eğitim hayatlarının sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlayabilir.

"Eğitim her öğrenci için zorlu bir yolculuktur," diyor bir CamScanner temsilcisi. “Buna bir de ekstra hafifletici koşullar eklendiğinde, gelişmeye devam etmek için ihtiyaç duydukları desteği almalarını sağlamak daha da önemli hale geliyor. Öğrencilerimize yol boyunca karşılaşabilecekleri engellere rağmen çalışmalarında başarılı olmalarını sağlayacak araçları sunmak ve böylece herkesin parlak bir geleceğe sahip olmasını sağlamak istiyoruz.”

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sürülen CamScanner, kullanıcıların belgeleri taramasına, düzenlemesine ve yönetmesine olanak tanıyan bir mobil uygulamadır. Uygulama 200'den fazla ülkede ve 60'tan fazla dilde 700 milyondan fazla kez indirildi ve en popüler iş ve verimlilik uygulamalarından biri olarak üst sıralarda yer aldı. CamScanner Android cihazlar için Google Play‘den ve Apple cihazlar için App Store‘dan erişilebilir.

Bülteni paylaş
0 0