Türkiye’nin İlk Sosyal Uygunluk Denetimleri Zirvesi: Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik
Basın Bülteni
21 Oca, 2022 11:15
Türkiye’nin İlk Sosyal Uygunluk Denetimleri Zirvesi: Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi’ 19 Aralık Pazar günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşti. İhracat yapan ve yapma hazırlığında olan her sektörden firma için yol haritası niteliğinde harika bir buluşma oldu.

Bu yıl 19 Aralık 2021 tarihinde üçüncüsünü gerçekleşen, ‘Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi 2021’ Sosyal Uygunluk, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Ödül Programları, Karbon Yakalama Sistemleri, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çalışmaları, Karbon ve Su Ayak İzi Hesaplama vb. konularla ilgili çalışan uzmanlar değerli bilgilerle sektöre katkıda bulundular.

Online olarak gerçekleşen zirveye Dr. Oetker, Nuh Çimento, Eren Perakende, Bahçeşehir Üniversitesi, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Sumoteks Tekstil gibi bu alanda uzun süredir çalışmalar gerçekleştiren önemli kuruluş ve firmalardan temsilciler konuşmacı olarak katıldılar. Firmaların, Kurumsal Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla ilgili ihtiyaç duyabileceği her gerekliliği uzmanlarından dinlediği etkinlik için Taksim Danışmanlık Kurucu Genel Müdürü Dilek AŞAN “Üç yıl önce bu zirve için yola çıkarken, gezegene, insanlığa, tüm canlı yaşamına ve ülkemizi global pazarda temsil eden her sektörden ve ölçekten firmamıza, Kurumsal Sürdürülebilirlik kapsamında yapılacak çalışmalarla ilgili rehberli etmeyi amaçladık. Çok değerli konuşmacılarımız ile bu yıl da amacımıza uygun şekilde harika bir etkinlik geçirdik. Bu yıl itibari ile başlamış olan “SUSZ Ödül Programı”na gösterilen ilgiden de hem şahsım hem de tüm organizasyonumuz adına çok mutlu oldum. Kurumsal Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında yola çıkıldığında atılacak ilk adımdan, Sürdürülebilirlik Raporu’nun yayınlanmasına kadar geçen sürede yapılacakların adeta yol haritasının çizildiği etkinliğimizin her yıl etki alanını genişleterek fayda sağlamaya devam edeceğine eminim” ifadelerini kullandı.

Zirve sonunda gerçekleşen törende “İlham Veren Kurumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları” başlığında ATK Tekstil, Ustaoğlu Madencilik, Ozon Tekstil ve Nuh Çimento’ya ödülleri takdim edildi. Ödülleri kabul eden firma yetkilileri Kurumsal Sürdürülebilirlik çalışmalarıyla ilgili ilham veren örnekleri paylaştılar.

Program içeriği


KURUMSAL İTİBAR, İŞ ETİĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
DİLEK AŞAN - TAKSİM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ KURUCU GENEL MÜDÜRÜ

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
AHMET AYDEMİR - BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DR. ÖĞR. ÜYESİ

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN KURUMSAL ŞİRKET POLİTİKASI AÇISINDAN ÖNEMİ
BAŞAK DEMİRAY - TEPE BAŞI BELEDİYESİ – SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK UZMANI

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİ
PELİN BİRSEN - EREN PERAKENDE ve TEKSTİL A.Ş. – SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK PROJE MÜDÜRÜ

KARBON YAKALAMA SİSTEMLERİ
KAAN VATANSEVER - DR. OETKER - ENERJİ YÖNETİCİSİ

ENDÜSTRİYEL SİMBİYOZ VE ÇİMENTO SEKTÖRÜNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
YASİN YİĞİT - NUH ÇİMENTO SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE YÖNETİCİSİ

ETKİ ODAKLI YATIRIMLARIN ÖNEMİ
EMRE BOZDEMİR - SUMOTEKS TEKSTİL – SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SORUMLUSU
 

Bülteni paylaş
0 0