HUGO BOSS İzmir’e “Yılın Çalışan Gelişimi Programı” Birincilik Ödülü
Basın Bülteni
22 Şub, 2019 07:13
HUGO BOSS İzmir’e “Yılın Çalışan Gelişimi Programı” Birincilik Ödülü
HUGO BOSS İzmir, çalışanlara  etkili ve  hızlı eğitim imkanı sunan Virtual Dojo Projesi ile  Learning 2019 Ödülleri  “Yılın Çalışan Gelişimi Programı” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Dünyanın önde gelen eğitim profesyonellerinin oluşturduğu global bir platform olan Learning & Performance Institute tarafından  verilen  ödül,  Virtual Dojo’nun  ikinci ulusalararası başarısı oldu.   HUGO BOSS Virtual Dojo Projesi daha önce de 2018’de Stevei Awards ikincilik ödülünün sahibi olmuştu.  

Bu yıl 23.’sü  gerçekleştirilen Learning 2019 Ödülleri’ne, 51 ülkeden yüzlerce proje katıldı.  Endüstri lideri şirketlerin yöneticilerinden oluşan jüri,  projeleri, yaratıcılık,  etkili öğrenme ve ölçülebilir ticari etki kategorilerinde değerlendirdi .  Londra’da gerçekleştirilen ödül töreninde,  HUGO BOSS Virtual Doja’ya  ‘Yılın Çalışan Gelişimi Programı”   kategorisinde birincilik ödülü verildi.  

Konfeksiyon sektörünün, ürün grubu ve tüketici beklentilerine  daha hızlı yanıt verebilmesi ihtiyacından yola çıkarak tasarlanan HUGO BOSS Virtual Doja,  operatörlere daha etkili eğitimler vermek için kullanılıyor.  Virtual Doja ile yılda 150 operatöre , 500 farklı üretim operasyonunu kapsayan 3.000  eğitim oturumu veriliyor. Üretim yönetimi ve IK departmanlarının birlikte tasarladığı  Virtual Doja , teknolojiyle desteklenmiş 4 aşamalı bir öğrenme programı. Birinci aşamasında operatörler VR Gözluklerle 360 derecelik bir fabrika turuna çıkarak, tesisi yakından tanıyorlar. İkinci aşamada  ise yine VR gözlüklerle sanal olarak yapacakları işlemlerle tanışıyorlar. Üçüncü aşamada “defo müzesi’ olarak adlandırılan bölüme geçiyorlar. Operatörler burada mükemmel ürünler ve tüm olası kusurları fiziksel olarak görüyorlar. Son bölümde ise makinaların nasıl çalıştığı konusunda uygulamalı eğitim alıyorlar. Bu süreç özel olarak hazırlanan “nasıl çalışır” videolarıyla görsel olarak da destekleniyor. Sonuç olarak, eğitim için daha az zaman ve bütçe harcanarak maliyet tasarrufu sağlanırken, üretimde esneklik ve çalışan memnuniyeti artıyor.

HUGO BOSS’un İzmir’deki üretim tesisi, kurulduğu 1999 yılından bu yana Almanya’daki merkez tarafından üretim becerileri, teknik bilgi ve inovasyon alanlarında Grubun en önemli bilgi kaynaklarından biri olarak kabul ediliyor. HUGO BOSS İzmir’in teknik inovasyon danışmanlık ekibi HUGO BOSS Solutions ise küresel rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen ve bu amaçla dijital ve kurumsal gelişimi destekleyen değişim projelerini uygulamak isteyen firmalara destek veriyor. HUGO BOSS Solutions, İzmir’de bulunan HUGO BOSS Akıllı Fabrika’nın sağladığı sektörel bilgi birikimiyle üreticilere üretim sistemleri mühendisliği, dijital dönüşüm, yalın imalat, kalite güvence sistemleri, üretim bölümü yönetimi ve liderlik geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
HUGO BOSS

Adres : Zafer SB Mah. Boss Sok. No:10 Ege Serbest Bölgesi, 35410 Gaziemir/Izmir, Türkiye

Telefon : (+90) 232. 298 30 00

Faks : (+90) 232. 298 30 50

Web : http://group.hugoboss.com

İletişim Yetkilisi
  • Reyhan Özdemir Reyhan Özdemir Danışman, APCO Worldwide Detaylar