Kale Kilit Çalışanlarının Çocuklarından Geleceğin Anahtarı Resim Sergisi
Basın Bülteni
13 May, 2024 10:50
Kale Kilit Çalışanlarının Çocuklarından Geleceğin Anahtarı Resim Sergisi
Kale Endüstri Holding çalışanlarının çocukları, her yıl geleneksel hale gelen resim yarışmasında yaratıcılıklarını konuşturmaya devam ediyor.

Bu yıl Geleceğin Anahtarı teması kapsamında küçük ressamlar, birbirinden güzel resimlerle oluşturdukları kendi sergilerini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açarak, büyük beğeni topladı. Sergi, Mayıs ayı ortasına kadar Kale Endüstri Holding binasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Türkiye’nin en büyük çelik kapı, kilit, silindir, alarm ve kapı – pencere sistemleri üreticisi Kale Kilit’in bağlı olduğu Kale Endüstri Holding her yıl olduğu gibi 2024 yılında da Nisan – Mayıs ayını kapsayan dönemde değerli çocuklarının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Fabrikaları, üretim üsleri, Ar-Ge merkezleri ve yönetim ofislerinde 1.500’ü aşkın çalışana sahip Kale Endüstri Holding, çalışanlarının çocuklarının yaratıcılıklarına ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için her sene başka bir tema belirleyerek, çocukların resim yapmasını teşvik ediyor. Ortaya çıkan doğa, çevre, teknoloji ve birlikte yaşama gibi temalara sahip eserler de holding binalarındaki özel alanda tüm çalışanların ve misafirlerin ziyaretine açılıyor.

Açılış 23 Nisan’da gerçekleşti

Kale Endüstri Holding 2024 yılı için “Geleceğin Anahtarı” temasını belirledi. Anneleri, babaları Kale Kilit bünyesinde sağlam ve inovatif kilit ve silindir sistemlerini tasarlayan, üreten ve pazarlayan ailelerin çocuklardan nasıl bir geleceği hayal ettikleri ve bunu resimleriyle yansıtmaları istendi. Yoğun bir ilgi ile gerçekleşen etkinliğe katılan çocuklar yaratıcılıklarını geleceği anlatmak için konuşturdu. Geleceğin Anahtarı isimli resim sergisinin ziyaretçileri, çocukların yaratıcı gücü ve birbirinden güzel eserlerini beğeniyle inceledi.

Sanata desteklerimiz sürecek

Geleceğin Anahtarı çalışmasıyla ilgili Kale Endüstri Holding tarafından yapılan açıklamada, günün büyük bölümünü birlikte geçirdikleri tüm mesai arkadaşlarının çocuklarına sanat yoluyla ulaşmak için resim etkinliğinin geleneksel hale getirildiği vurgulandı. Nihai hedefin gelecek kuşakların sanat ve yaratıcılık temalarıyla küçük yaştan itibaren iç içe bir yaşam sürmesi için onları teşvik etmek olduğu kaydedilen açıklamada “Çocukları geleceğin güçlü bireyleri olarak hayal güçlerini özgürce sergilemek için cesaretlendirmek için çalışıyoruz. Gelenekselleşen bu serginin çalışan ailelerini bir araya getiren ve şirket içi dayanışmayı da güçlendiren bir etkinlik olarak daha uzun yıllar boyunca kuşaktan kuşağa miras bırakılmasını istiyor; bu amaçla sanata olan desteğimizi çocuklarımızdan başlayarak vermeye devam ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Mayıs ayı boyunca ziyarete açık

Eserleriyle katkıda bulunan tüm küçük sanatçıların holding yönetimi tarafından çeşitli armağanlarla ödüllendirildiği Geleceğin Anahtarı isimli sergi, Mayıs ayı ortasına kadar Kale Endüstri Holding binasında sanat severlerin ziyaretine açık olacak.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Kale Kilit

Adres : Vadistanbul Ayazağa Mahallesi Azerbaycan Caddesi No 3F/1-E Blok 34396 Sarıyer/İstanbul

Telefon : +90 212 705 80 00

Faks : +90 212 705 79 74

Web : https://www.kalekilit.com.tr/

E Posta : info@kalekilit.com.tr