KANADA GÜNÜ ANKARA VE İSTANBUL’DA KUTLANDI
Basın Bülteni
11 Ağu, 2018 08:24
KANADA GÜNÜ ANKARA VE İSTANBUL’DA KUTLANDI
131 yıldan beri kutlanmakta olan Kanada günü, bu yıl İstanbul ve Ankara’da, Kanada ve Türkiye arasındaki diplomatik ve ekonomik ilişkilerin tesisinin 75. Yılı olması suretiyle kutlandı.

131 yıldan beri kutlanmakta olan Kanada günü, bu yıl İstanbul ve Ankara’da, Kanada ve Türkiye arasındaki diplomatik ve ekonomik ilişkilerin tesisinin 75. Yılı olması suretiyle kutlandı. Ankara’daki kutlamalara Kanada Ankara Büyükelçisi Chris Cooter ve eşi Karen Blumenschein’ın ev sahipliği yaptığı davette Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yanı sıra iş ve sanat camiasından isimler de katıldı. İstanbul’daki davet ise Rahmi Koç Müzesi’nde Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon’un ev sahipliğiyle gerçekleştirildi. Pek çok ülkeden konsoloslar, iş adamları ve eğitim kurumlar yöneticilerinin katılım gösterdiği davette Çanakkale Savaşı’nda sergilenen ‘Gelibolu ruhunun’ devamlı kılınması adına iki ülkede, biri Çanakkale biri St. John’s’ta olmak üzere karşılıklı anıtlar dikileceği vurgulandı. Davetin sponsorlarından biri de Kanada Okulları’ydı.

Kanada eğitim sistemini ülkemize uyarlayan tek eğitim kurumu olan Kanada Okulları anaokulundan itibaren İngilizce ve Fransızca eğitimiyle ve M.E.B onaylı hem Türkiye hem de Amerika, Kanada ve Avrupa’da geçerli çift diploma imkanıyla dikkat çekiyor.

Çok dilli, çok kültürlü bir eğitim hedefiyle yola çıkan Kanada Okulları eğitimde sarmal yaklaşımı benimsemekte, lisenin bir yılını yurtdışında geçirme imkanı sağlayan değişim programları yürütmektedir. Üniversite eğitimini Türkiye ve dünyanın en iyi okullarında alabilme olanağının kapılarını açan eğitimiyle Kanada okulları öğrencilerini bir yandan bir dünya vatandaşı kılarken diğer yandan da küresel bir mezunlar topluluğuna girmesini sağlıyor. 

Bülteni paylaş
0 0