Test ve sınav uygulamaları şirketlerin verimliliğini artırıyor
Basın Bülteni
03 Eki, 2018 12:29
Test ve sınav uygulamaları şirketlerin verimliliğini artırıyor
Büyük ölçekli şirketler için test ve sınav tekniklerinden faydalanmak mevcut imkânları ve personel performanslarını değerlendirerek iş verimi artırmada büyük önem taşıyor.

Performans ve verim artırmak amacıyla uygulanan eğitim ve seminerlerin yanı sıra, şirketlerin ellerindeki mevcut imkânları ve personel performanslarını değerlendirebilme yollarından biri de birtakım test ve sınav tekniklerinden faydalanmak oluyor. Bu aşamada birçok büyük şirket isteğe bağlı sınav hazırlama programı hizmetleri konusunda çözümler sunan sağlayıcılar ile çalışmayı tercih ediyor.

Teknoloji odaklı testlerin ve değerlendirme çözümleri sağlayıcısı olan Prometric, doğru test geliştirme ve uygulama konularında hizmet veriyor. Binlerce kişiye daha iyi bir kariyere sahip olmaları, profesyonel olarak kendilerini geliştirmeleri gibi konularda aracılık eden Prometric ile şirketler, bankalar, özel kurumlar rekabet alanındaki yetkinliklerini farklı bir aşamaya taşıyorlar.

Şirketler için isteğe bağlı sınav hazırlama programında yabancı dil alanında ölçüm tercihleri ağırlık kazanıyor. İşe alım sürecinden sonra dönemsel olarak pek çok köklü şirket personel ve ekibinin dil yetkinliğini güncel değerlendirmelerden geçiriyor. Bu sınavlar okuma, yazma, dinleme, konuşma olarak ilk ana dört beceri üzerine yapılıyor.

Sonuçlar sınav sırasındaki özel gizlilikle aynı şekilde istenen analiz raporlamalarıyla birlikte sunuluyor. Sınav sonuçlarına göre şirketlerin Test Hizmetleriyle, gelişim süreçlerini desteklemek adına bir takım işbirlikleri de olabiliyor. Eğer uygun görülürse gerekli takviye programları ve uzmanlar tarafından doğru bir yönlendirme yapılıyor. Geleceğin değişen ve dönüşen kuralları gereğince şirketlerin rekabet ortamında güçlü kalabilmesi ve bu değişime ayak uydurabilmesi adına sahip olduğu durumu sürekli güncellemesi gerekiyor. Test Hizmetleri Türkiye çapında farklı kategorilerde büyük ve orta ölçekli işletme ile bankaların güncelleme çalışmalarında aktif bir rol oynuyor.

Bülteni paylaş
0 0