Omega3+KoenzimQ10’ gıda takviyesi ile yıllara meydan okuyun
Basın Bülteni
01 Ara, 2016 06:00
Omega3+KoenzimQ10’ gıda takviyesi ile  yıllara meydan okuyun
Omega-3’ü, güçlü antioksidan özellikli Koenzim Q10 ile tek kapsülde birleştiren Nutraxin, bu müthiş ikili ile antiaging programlarının en önemli destekçisi olmayı hedefliyor.

AR-GE çalışmalarıyla fark yaratarak alanında lider markalar oluşturan Biota Laboratuvarları, uzmanlığını yeni bir alanda daha kullanarak, Nutraxin Gıda Takviyesi Serisi’ni pazara sundu. Nutraxin, “kendini önemseyen ve her daim en iyi formumdayım” diyen herkesi, ‘Omega3+KoenzimQ10’ gıda takviyesi ile destekliyor.

Omega-3’ü, güçlü antioksidan özellikli Koenzim Q10 ile tek kapsülde birleştiren Nutraxin, bu müthiş ikili ile antiaging programlarının en önemli destekçisi olmayı hedefliyor. Günlük beslenmeyle alınması zor olan Omega-3’ü, güçlü antioksidan özellikli Koenzim Q10 ile birlikte almak, oluşturduğu sinerjik etki ile kullanıcısına daha güçlü bir sonuç vaat ediyor. Avrupa Gıda Güvenilirliği Komitesi tarafından etkinliği ve güvenilirliği kanıtlanmış Koenzim Q-10 tedariği ile Nutraxin, yüksek kaliteyi tercih ediyor. Omega-3 tedariğini ise; Global EPA ve DHA organizasyonu tarafından saflığı ve içeriği onaylanmış ve emilirliği yüksek trigliserit formda gerçekleştiriyor.

Klinik çalışmalarda Omega-3’ün; kalp damar sağlığı, beyin ve sinir sistemi gelişiminin yanı sıra, göz sağlığı ve depresyon gibi ispatlanmış birçok olumlu etkisi biliniyor. Omega-3’ün günlük düzenli tüketiminin her fırsatta önemine dikkat çeken uzmanlar, 30’lu yaşlardan sonra vücutta sentezinin azalması nedeniyle Koenzim Q-10’un da günlük takviye ürünü olarak kullanılmasının önemini vurguluyor. Koenzim Q-10, vücutta enerji üretiminde görev alıyor, kalp sağlığını destekliyor ve cildin yaşlanma sürecini geciktirerek, daha canlı ve parlak bir cilt görünümüne destek sağlıyor.

Nutraxin’in Omega3+ KoenzimQ10 gıda takviyesi, 139 TL satış fiyatı ile raflardaki yerini alıyor.

NUTRAXIN HAKKINDA:

Beslenme bilimini ilke edinen Nutraxin, ürünlerini yoğun araştırmalar sonucunda, Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile işbirliği içinde geliştirmektedir. Yüksek kalite ve güçlü akademik desteğini, sağlıklı yaşam konsepti ilkesi ile birleştirerek gıda takviyeleri alanına taşıyan Nutraxin, 35.000 m2’lik farmasötik tesisinde, kendi ARGE Laboratuvarları tarafından geliştirilen formülasyonlar ile üretim yapmaktadır. ARGE gücü ile inovatif, kalitesi ve etkinliği kanıtlanmış, gücünü doğadan alan ürünler geliştiren Nutraxin, ile faaliyetlerini yaşamın her anında sağlığa destek verme misyonu sürdürmektedir.

Nutraxin’in en önemli misyonu kalitedir. Tüm üretim, laboratuvar ve dağıtım tesisiyle hammaddeden son tüketiciye kadar olan süreçte kaliteyi garanti etmektedir. En iyi hammadde tedarikçilerinden sağlanan yüksek kalitede hammaddeler kalite kontrol testine tabi tutulduktan sonra, GMP standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Nutraxin ürünlerinde bitki tozu yerine standardize edilmiş ekstraktların (bitki özü) kullanımı ile daha hızlı ve güçlü etki hedeflenmektedir. Standardize ekstre tercihi ile her tablet, eşit oranda aktif madde içeriğine sahiptir.

Nutraxin ürünleri genetik olarak modifiye edilmemiş ürünlerdir. İlgili komitelerce belirlenmiş günlük alınması önerilen uygun ideal formülasyonlara sahip olan tüm Nutraxin ürünlerinin, amber renkli cam şişede olması, ürün içeriğindeki aktiflerin etkinliğini ısıya, ışığa ve neme karşı korumaktadır. Nutraxin ürünleri, üretim kalitesinde ISO 22000, Helal ve Kosher gibi gıda güvenilirliği sertifikalarına sahiptir. http://www.nutraxin.com.tr/

Bülteni paylaş
0 0