Basın Bültenleri
  • Payten’in sanal POS markası Paratika ve PlatinMark... Payten’in sanal POS markası Paratika ve PlatinMark... 11 Eki, 2021 11:41 Avrupa’nın ödeme sistemleri devi Payten’in sanal POS markası Paratika, Türkiye’nin ilk e-ticaret altyapı sağlayıcılarından PlatinMarket ile iş birliğini duyurdu.
  • Payten, Türkiye’de ilk 3D Secure 2.2 sertfikalı fi... Payten, Türkiye’de ilk 3D Secure 2.2 sertfikalı fi... 20 Eyl, 2021 14:23 Asseco grubu bünyesinde faaliyet gösteren ödeme altyapıları şirketi Payten, müşteri deneyimini artıran, üye iş yerlerine ve ödeme firmalarına avantajlar getiren 3D Secure 2.2 sertifikasyon sürecini tamamladığını duyurdu. Şirket, Türkiye’de bu protokole sahip olan ilk ödeme kabul sağlayıcı (acquirer) firma olduğunu açıkladı.
  • Bankaların üye iş yerlerinin risk kontrolüne çözüm Bankaların üye iş yerlerinin risk kontrolüne çözüm 09 Nis, 2021 13:06 Bankalar için artık üye işyerlerinin risk kontrolü Payten’in sunmaya başladığı PCI Checklist’in çözümü ile çok daha hızlı ve güvenli.