Avrupa’nın giriş kapısına uzanan stratejiler
Basın Bülteni
08 Haz, 2017 07:04
Avrupa’nın giriş kapısına uzanan stratejiler
VSY Biotechnology’nin başarı hikâyesinin irdelendiği “Avrupa’nın Giriş Kapısına Uzanan Stratejiler“ isimli vaka çalışması Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Teoride öğrenilen bilgilerin pratikte yansımalarını görmeyi sağlayan Vaka Çalışmaları öğrencilere yol gösterici bilimsel çalışmalar olarak üniversitelerin önemli projeleri arasında yerini alıyor. İşletme bölümlerinde ilk olarak 1900’lü yıllarda Harward Business School’da projelendirilmeye başlanan Vaka Çalışmaları, Türkiye’de de gerçekleştirilerek önemli bilimsel verilere ulaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde bu çalışmalardan biri Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans/MBA öğrencileri Aycan Parmakoğlu ve Sevinç Harmandar, Modern İşletme Yönetimi kapsamında VSY Biotechnology üzerine “Avrupa’nın Giriş Kapısına Uzanan Stratejiler“ isimli Vaka Çalışması’nı gerçekleştirdiler.

VSY Biotechnology’nin Ar-Ge ve inovasyona önem veren bir firma olarak kendi ürün portföyünün bulunduğu ülke pazarlarını genişleterek kısa zamanda çok büyük başarı elde etmesinin kendilerinin ilgisini çektiğini ve VSY Biotechnology üzerine vaka çalışması yapmaya karar verdiklerini söyleyen Parmakoğlu ve Harmandar;  VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş’tan da projeyi destekleyici bilgiler aldılar.

Prof. Dr. Esin Can yönetiminde gerçekleştirilen vaka çalışmasında; firmanın 2 çalışan ile başlayan doğum aşamasından; günümüzde 300 kişinin istihdam ettiği, Ar-Ge merkezi ve fabrikaları ile dünyanın sayılı biyoteknoloji firmalarından biri oluşuna kadar geçen süreçteki başarı taşları incelendi.

Vaka çalışmasında bahsedilen Avrupa’nın giriş kapısına uzanan stratejiler arasında; VSY Biotechnology’nin Türkiye’de ürettiği yerli göz içi lenslerinin kalitesini önce Türkiye’deki göz doktorlarına kanıtlaması ardından bu sayede Türkiye’ye ithal edilen diğer göz içi lenslerinin kalitesinin yükselmesinin sağlanması konu ediliyor. Türkiye’nin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı 161. Ar-Ge Merkezi olması, inovasyona verilen önem doğrultusunda geliştirilen ürün portföyünün yaklaşık 60 ülke tarafından kullanılması da vaka çalışmasında vurgulanan unsurlardan bazıları.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
VSY Biyoteknoloji ve İlaç San. A.Ş.

Adres : Değirmenyolu C. Cetinkaya S. No: 22 Varlıbaş Center 34752 İçerenköy, İstanbul

Telefon : 0 216 573 47 47

Web : https://www.vsybiotechnology.com

E Posta : info@vsybiotechnology.com

İletişim Yetkilisi
  • Regiman DENİZ Regiman DENİZ İletişim Uzmanı– Editör Detaylar