Evinizi Sonbahara Hazırlayın
Basın Bülteni
09 Eyl, 2022 15:25
Evinizi Sonbahara Hazırlayın
Hepimiz evlerimize farklı dokunuşlarla yeni bir soluk getirmeyi severiz. Tüm evinizi yenilemeden de bazı parçaları değiştirerek, evinizin baştan aşağı farklı bir havaya bürünmesini sağlayabilirsiniz.

Loda Mobilya olarak; dünyanın önemli şehirlerinde mağazalarımız olduğu için farklı yaşam tarzlarının nabzını rahatlıkla tutabiliyoruz. İnsanlar artık yaşadıkları mekana kişiliklerini ve duygularını daha fazla yansıtmak istiyor. Herkesin evi tıpkı kişiliği gibi benzersiz ve bu kişilere fiziksel ve duygusal anlamda rahatlık sağlıyor.

Biz de bu bakış açısıyla trendleri yakından takip ediyor ve bazılarına da öncülük ediyoruz. 2022 yılının sonbahar trendlerine göz atmak istiyor ve evinizi yenilerken dikkat etmeniz gereken şeyleri öğrenmek istiyorsanız hazırladığımız bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

Sonbaharda Dokulu Kumaşlar Tercih Edin…

Buklet, tüvit ve kadife kumaşlar bu yıl da çok sevilerek kullanılıyor. Çünkü bu kumaşlar, mobilyaların daha dokulu ve konforlu olmasını sağlıyor. Ancak rahat mobilyalar için elbette şıklıktan ödün vermek zorunda değiliz. Buklet gibi kumaşları koltuklarınızda ve kırlentlerinizde kullandığınızda çok hoş bir görünüm elde edeceksiniz. Ayrıca toprak tonları, yeşil, turuncu gibi sonbahar renkleri tercih ederek ortama sıcaklık da katabilirsiniz.

Kıvrımlı Hatlar Öne Çıkıyor

Bu yıl mobilyalarda sık rastlanan tasarımlardan bir tanesi kıvrımlı modeler. 2022 yılında köşeli mobilyalar yerine yuvarlak hatlar daha fazla tercih ediliyor. Özellikle koltuk, berjer, konsol ve komodin gibi parçalarda çok kullanılıyor. Eğer minimal bir değişiklik düşünüyorsanız sadece sonbahar rengi kumaşla döşenmiş bir berjer bile yaşam alanınızın atmosferini değiştirmeye yetecektir.

Evinizde Ahşaba Bolca Yer Verin

Ahşap mobilya, evlere zarif ve estetik bir duruş katmakla birlikte güçlü ve dayanıklı olması nedeniyle de uzun süre kullanım sağlıyor.

Estetik ve işçiliğin buluştuğu ahşap mobilyaürünler sanatsal görünümleri ile son dereceşık ve de güzel bir atmosfer yaratıyor. Dolayısıyla ev dekorasyonu söz konusu olduğunda her zaman bir numaralı tercih oluyor.Evinizinde ahşaba yer vermeniz kendinizi daha rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Antreler; İlk İzlenim Önemlidir…

Kapıdan girdiğimizde bizi ilk karşılayan antrelere her zaman hak ettiği özeni göstermiyoruz. Halbuki, insanlar evinize girdiklerinde ilk olarak antreyi görürler. Bu nedenle antrenize tekrar bakmanızı öneriyoruz. Girişte kullanacağınız şık bir dressuar, ayna puf ve aksesuarlarla antrenizin hoş bir havaya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Mumlar İle Odanızı Renklendirin

Mumlar ev dekorasyonunda en sık kullanılan ürünlerdir. Ortama sıcak bir hava katarak evin havasını rustik bir görünüme sokmak için mumlardan yararlanılabilir. Sonbaharda turuncu gibi canlı ve güze yakışır renk ve tonlarda mum seçimi doğru olabilir.

Mat Metaller

Mat metaller detaylarda zenginlik katıyor. Tasarımlarda önümüzdeki birkaç yıl daha mat metal tasarımların olacağını öngörüyoruz.

Aydınlatmalar Belirleyicidir

Ev dekorasyonunun en baştaki özelliklerinden biri dekorasyonlarda kullanılan aydınlatmaların tarzıdır. Aydınlatmaların rengi ve tarzı, yaşam alanlarımızın havasını direk olarak etkiler. Sonbahar renkleri yeşil tonları, turuncu ve sarıdır. Kahverengi ve tonları da sonbahar tonları olarak kabul edilir tabi. Ahşap, pirinç kullanılan ve sarı ışık veren aydınlatmalar evinize sıcaklık katacaktır.

Sonbahar Çiçekleriyle Evini Güzelleştir

Evinizde sonbaharın esintisini en güzel yaşatacak ürünlerden birisi de sonbahar çiçekleridir. Yaşam alanlarınıza koyacağınız sonbahar çiçekleriyle güzün tüm havasını ortama yansıtabileceksiniz.

Sürdürülebilirlik

Diğer pek çok alanda olduğu gibi mobilyalarda da sürdürülebilirlik ön plana çıkıyor. Dekorasyonda, mobilyalar da dahil her şeyde sürdürülebilirliğin göz önüne alındığı, konforu merkeze alan tasarımlar dikkat çekmeye devam edecek. Bu sonbahar da rahatlığı ön plana alan, uzun süre kullanılabilecek tasarımları göreceğiz ancak bu tasarımların renkli ve cesur olabildiklerine de şahit olacağız.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
Arma PR

Adres : Altunizade Mahallesi, Altunizade Sit, Fahrettin Kerim Gökay Cd. No:1 B Blok Daire:7 34662 Üsküdar/İstanbul

Telefon : 0 (216) 411 61 50

Web : http://www.armapr.com

E Posta : info@armapr.com