Basın Bültenleri
  • Diyabet hastalarının ayak sağlığı için 10 öneri Diyabet hastalarının ayak sağlığı için 10 öneri 21 Eki, 2020 11:54 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Şükrü Mehmet Turan, Diyabetik Ayak rahatsızlığında hastalarda sinir uçları hasarı ve damar dolaşım problemleri geliştiğini söyledi.
  • Akıma kapılıp obez olmayın! Akıma kapılıp obez olmayın! 19 Eki, 2020 15:07 Değişen dünya ve ve toplum ile birlikte hayatımıza da birçok farklı akım giriyor. Günümüzde "Vücut pozitifliği" akımının tüm dünyayı etkisi altına aldığını belirten Obezite Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. İsmail Özsan, "Bu akıma kapılıp obez olmayı ideal ölçü kabul eden birçok insan var. Bu yaklaşım insan ve toplum sağlığı açısından son derece tehlikelidir" dedi.
  •  Türkiye Obezleşiyor Türkiye Obezleşiyor 13 Eki, 2020 13:04 Türkiye'de, günümüz rakamlarına bakıldığında her 3 kişiden ikisinin fazla kilolu ya da obez olduğunu dile getiren Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tufan Ergenç, "Eğilim devam ederse, Türkiye'de 2030 yılına kadar %60 fazla kilolu ya da obez olacağı da öngörülmektedir" dedi.
  • Hem zatürre hem de grip aşısını kimler yaptırmalı Hem zatürre hem de grip aşısını kimler yaptırmalı 21 Eyl, 2020 10:19 Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19’la mücadele sürerken, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Merda Erdemir Işık, son günlerin en çok konuşulan konusu olan zatürre ve grip aşıları hakkında bilgi verdi.
  • "Boyun ağrınızın olmaması tamamen sizin elinizde" "Boyun ağrınızın olmaması tamamen sizin elinizde" 18 Eyl, 2020 13:28 Yapılan araştırmalara göre kişilerin yüzden 85’nin hayatları boyunca mutlaka bir defa da olsa boyun problemi yaşayacaklarını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Canberk Gül, toplumda çok sık görülen boyun ağrıları ile ilgili bilgiler verdi, ve de boyun ağrılarının olmaması için tavsiyelerde bulundu.