Basın Bültenleri
  • Yurtdışı Eğitimin Yeni Gözdesi Ukrayna Yurtdışı Eğitimin Yeni Gözdesi Ukrayna 29 Tem, 2021 12:47 Avrupa Birliği tam üyelik sürecindeki Ukrayna, son yıllarda yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerin gözdesi haline geldi. Eğitim Danışmanı Berkan Ülker, son 10 yılda Türkiye’deki öğrencilerin Ukrayna’daki üniversite eğitimine olan talebinin yüzde 500 oranında arttığını söyledi.
  • Burun Estetiğinden Sonra Sakız Yasağı! Burun Estetiğinden Sonra Sakız Yasağı! 29 Mar, 2021 10:25 Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Hünkar Batıkhan ve Diyetisyen Büşra Taşçı, burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken beslenme alışkanlıklarını açıkladı.
  • Diyabet hastalarının ayak sağlığı için 10 öneri Diyabet hastalarının ayak sağlığı için 10 öneri 21 Eki, 2020 11:54 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Şükrü Mehmet Turan, Diyabetik Ayak rahatsızlığında hastalarda sinir uçları hasarı ve damar dolaşım problemleri geliştiğini söyledi.
  • Akıma kapılıp obez olmayın! Akıma kapılıp obez olmayın! 19 Eki, 2020 15:07 Değişen dünya ve ve toplum ile birlikte hayatımıza da birçok farklı akım giriyor. Günümüzde "Vücut pozitifliği" akımının tüm dünyayı etkisi altına aldığını belirten Obezite Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. İsmail Özsan, "Bu akıma kapılıp obez olmayı ideal ölçü kabul eden birçok insan var. Bu yaklaşım insan ve toplum sağlığı açısından son derece tehlikelidir" dedi.
  •  Türkiye Obezleşiyor Türkiye Obezleşiyor 13 Eki, 2020 13:04 Türkiye'de, günümüz rakamlarına bakıldığında her 3 kişiden ikisinin fazla kilolu ya da obez olduğunu dile getiren Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tufan Ergenç, "Eğilim devam ederse, Türkiye'de 2030 yılına kadar %60 fazla kilolu ya da obez olacağı da öngörülmektedir" dedi.