DEİK’ten İsviçre çıkartması
Basın Bülteni
21 Mar, 2017 14:38
DEİK’ten İsviçre çıkartması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’in Türkiye – İsviçre İş Konseyi Heyeti ziyareti; Swiss Turkish Business Council (STBC) ev sahipliğinde gerçekleşti.

İsviçre ekonomisini yakından tanımak; ülke ile iş ilişkilerini geliştirmek, ekonomik ilişkileri artırmak amacıyla DEİK tarafından düzenlenen İsviçre İş Konseyi Ziyaret Programı yoğun geçti.  İsviçre Ulusal Merkez Bankası, İsviçre Federal Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Merkezi (EMPA) heyet tarafından ziyaret edilen kurumlar arasında yer aldı. İsviçre Büyükelçiliği de heyetin önemli ziyaret adreslerinden biriydi.

MİLYAR DOLARLIK FİRMALARIN VATANINA YOLCULUK

İsviçre İş Konseyi heyetinde yer alan VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş; iş konseyinin oldukça verimli geçtiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“İsviçre; hem tarım ve hayvancılığın hem de bilim ve teknolojinin birarada geliştiği özel bir ülke. Birçok farklı endüstri dalında öncü firmalar arasında yer alan İsviçre’de, dünyanın en yüksek değere sahip olan ilk 500 markasından birçoğu bulunuyor; 8 milyonluk nüfusu ile milyar dolarlık firmaların vatanı. İsviçre’de Türk firmalarının da yatırımları bulunuyor.

T.C. Dış İşleri Bakanlığı verilerine göre İsviçre’de 100’e yakın Türk firması mevcut. Türkiye’de de İsviçre sermayesi veya İsviçreli girişimci ile ortak kurulmuş firma sayısı 800 civarında. İş konseyleri ile İsviçre ve Türkiye arasındaki bu işbirliği ilişkilerinin daha da gelişeceğini güçleneceğini umuyorum.

İş Konseyi sayesinde Türk firmalarıyla İsviçreli firmaların bir araya gelmesi, yatırım fırsatlarını konuşması, değerlendirmesi iki taraf için de çok önemli. Bu buluşmaların firmaların vizyonlarının genişlemesine büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Bu gelişmeler; İsviçre ile Türkiye’nin büyüyen ticaret hacmine de katkı sağlayacaktır.”

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
VSY Biyoteknoloji ve İlaç San. A.Ş.

Adres : Değirmenyolu C. Cetinkaya S. No: 22 Varlıbaş Center 34752 İçerenköy, İstanbul

Telefon : 0 216 573 47 47

Web : https://www.vsybiotechnology.com

E Posta : info@vsybiotechnology.com

İletişim Yetkilisi
  • Regiman DENİZ Regiman DENİZ İletişim Uzmanı– Editör Detaylar