Kesintisiz Görüş Sağlayan Göz İçi Lenslere Teknoloji Ödülü
Basın Bülteni
30 May, 2016 06:00
Kesintisiz Görüş Sağlayan Göz İçi Lenslere Teknoloji Ödülü
TÜBİTAK, TTGV, TÜSİAD tarafından 12’incisi düzenlenen Teknoloji Ödülleri Töreni’nde VSY Biotechnology, “Dünyada İlk ve Tek Olan, Tüm Mesafelerde Kesintisiz Görüş Sağlayan Trifokal+Geliştirilmiş Alan Derinliği Kombinasyonlu Özel Optikli Göz İçi Lensi (GİL): Acriva Reviol Tri-ED” ile teknoloji ödülünün sahibi oldu.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş  ödülü TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif  Ergin, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran SYMES, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav ve 12. Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı C. Müjdat Altay’dan teslim aldı.

4.0 ENDÜSTRİ DEVRİMİ ÇAĞININ GÖZDE ALANI BİYOTEKNOLOJİ

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş, daha önce büyük teknoloji ödülünü aldıklarını ve bu yıl da benzer bir heyecanı yaşamış olmalarından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:

“12. Teknoloji Ödülleri’nin bu yılki teması ‘teknoloji ve insan.’ VSY Biotechnology de tüm çalışmalarında insan odaklı teknolojileri temel almaktadır. İnsan sistemiyle birebir uyumlu biyoteknolojik ürün projelerimizi dünyaya sunuyoruz. Bu projeleri tasarlarken ve hayata geçirirken en fazla önem verdiğimiz konulardan biri sunduğu fayda açısından benzerlerinden üstün özellikler içermesi.

Teknoloji ödülünü aldığımız  projemiz de dünyada bir ilki oluşturuyor. Her mesafeden kesintisiz sürekli görüş sağlayan göz içi lensi ile trifokalite (üç fokus) ve Enhanced Depth of Focus (Artırılmış Fokus Derinliği) teknolojilerini aynı optikte birleştirdik. Bu sayede ise göz içi lenslerinin katarakta çözüm oluşturmasının yanı sıra kesintisiz sürekli görüş sağlayarak insanların miyop, hipermetrop gibi göz bozukluklarının giderilmesi sağlanıyor.

Endüstri 4.0 dediğimiz akıllı teknolojiler çağında biyoteknoloji çok önemli bir alan ve bu alan keşfe açık. VSY Biotechnology de bunun farkında ve daha birçok projesini bu perspektif ile dünyaya sunmaya hazırlanıyor.”

Bülteni paylaş
0 0