Lazer ile Göz Kusuru Tedavisinde Son Nokta: SMARTSURFACE
Basın Bülteni
20 Tem, 2016 13:14
Lazer ile Göz Kusuru Tedavisinde Son Nokta: SMARTSURFACE
Lazer ile göze dokunmadan, kesi yapılmadan pek çok görme kusurunun tedavi edilebildiği Schwind ‘No-Touch’ teknolojisine yeni bir modül; SmartSurfACE   teknolojisi eklendi.

VSY Biotechnology tarafından Schwind Amaris cihazları ile birlikte Türkiye’ye sunulan ve SmartSurfACE   olarak isimlendirilen bu yeni teknoloji sayesinde yine korneaya temas, kesi ve insizyon olmadan, ince kornea yapısına uygun olarak yüksek miyop, astigmat ve hipermetrop tedavisi yapılıyor. Çok daha yüksek biyomekanik koruma ve korneal stabilitenin sağlandığı modül sayesinde tek bir adımla 1 dakikadan az sürede göz tedavi edilebiliyor ve sonucunda güvenli hızlı, ağrısız iyileşme sağlanıyor. SmartSurfACE  özellikle sporla uğraşan aktif kişilere, keskin görüş gereken işlerde çalışanlara ve ince korneaya sahip hastalara tavsiye ediliyor.

DR. BRUCE ALLAN “ HASTALAR VE CERRAHLAR ÇOK SEVDİ”

Yeni teknoloji ile ilgili açıklama yapan Dr. Bruce Allan; “Schwind’ingüncelinnovasyonu, kısa iyileşme süreleri ile çok daha pürüzsüz stromal yüzey ortaya koyan yeni atış algoritmaları SmartSurfACE ile ortaya çıktı. Terapötik korneal lazer tedavilerinde önde gelen cihazların yeni modülü olan SmartSurFACE ,hem şu ana kadarki en konforlu yüzey ablasyon tekniği olmasından hem de hızlı ve uygulaması kolay olmasından dolayı hastalar ve cerrahlar tarafından çok sevildi. SmartSurfACE, rutin refraktif düzeltmedeki LASIK ve SMILE teknolojileri gibi interfasiyel yöntemlerin baskınlığını bitiriyor” şeklinde konuştu.

SmartSurfACE tedavisi dört günlük iyileşme süresinde hastanın en iyi şekilde konforunun sağlanması amaçlanıyor. Bu yenilik sayesinde hasta, ameliyat sonrası 5-30 dakika içerisinde günlük yaşantısına ağrısız olarak devam edebiliyor. SmartSurfACE   teknolojisini kullanan hastalardan gelen yorumlar ise şöyle:  

NADİNE D. : “YAŞAM KALİTEMDE İNANILMAZ DEĞİŞİM OLDU”

“Güvenlik sebebiyle flep cerrahisi olamayacağımdan dolayı SmartSurfACE, benim için tek seçenekti. Tedavi olmaya karar verdiğimde prosedür ben daha anlayamadan bitmişti ve hiç acı yoktu. Lazer ışınını gözümün üzerinde sadece bir esinti gibi hissettim. Görme keskinliğim hayat kalitemi inanılmaz derecede yükseltti. Artık akşamları gözlerim kuru ve yorgun değil. SmartSurfACE,sayesinde bundan sonra iş, aile ve spor aktivitelerim için ayrı ayrı kontakt lens ve gözlük planlamaları yapmak zorun değilim.”

EVA MARİA W.: “BİR OPTİSYEN OLARAK ARAŞTIRARAK KARAR VERDİM”

‘Ben bir optisyenim ve en güvenli kornea cerrahisi arayışımda internet üzerinden birçok bilgi okudum, bu sırada arkadaşlarıma da sordum. Topladığım tüm bilgilere ve aldığım tüm tavsiyelere rağmen itiraf ediyorum ki çok gergindim. Ancak sonradan tüm korkularımın yersiz olduğumu anladım. Prosedür çok kısa sürdü ve sonuçlar mükemmeldi. Kesinlikle benim metodum. SmartSurfACE’de korneal flepe ihtiyacı yok ve bu yüzden çok daha güvenli.’

STEVEN H. : “KLİNİK SONUÇLARDAN ÇOK ETKİLENDİM”

‘SmartSurfACE  ile uzak görme kusurum düzeltildi. Cerrahi seçeneklerimi araştırırken klinik sonuçlardan çok etkilendim ve doktorumun tavsiyesi beni daha da cesaretlendirdi. Çok gergin olmama rağmen tedavi boyunca hiç ağrı hissetmedim. Birkaç dakika içerisinde ameliyat tamamlanmıştı. Özellikle sportif aktivitelerde artık hayatım kolaylaştı. Basketbol favori sporum haline geldi ve artık kontakt lens kullanmadan eğlenebiliyorum.’

Bülteni paylaş
0 0