TOD Nisan Kursu’nda Güncel Gelişmeler Konuşuldu
Basın Bülteni
06 Nis, 2016 06:00
TOD Nisan Kursu’nda Güncel Gelişmeler Konuşuldu
Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Ankara Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Nisan Kursu’nun 36.’sı gerçekleştirildi.

Ana konusu “Glokom” olan ve Opr. Dr. Hülya Nurgün Orer anısına düzenlenen organizasyonu yaklaşık bin uzman takip etti. VSY Biotechnology de etkinlikte yer alarak hekimlere göz alanındaki yenilikler hakkında bilgi verdi. Firmanın Yurtiçi Katarakt Cerrahi, Medikal Sistemler, Kontakt Lens ve Pharma bölüm yetkilileri etkinlik boyunca doktorlar ile bilgi alış verişinde bulundular.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş, TOD Nisan Kursu sırasında Glokom’a yönelik gelişmelerin değerli uzmanlar tarafından paneller ve konferanslar aracılığıyla aktarılarak, bilgi alış verişinde bulunulmasının önemine değinerek, VSY Biotechnology’nin Glokom’a yönelik sunduğu yenilikler hakkında şu açıklamalarda bulundu:

 “Etkinlik kapsamında; Oftalmolojide akıllı ilaç kullanımı, göz içi basıncı, özellikli glokomlar, tanı ve tedaviler gibi birçok başlıkta paneller gerçekleştirilerek çağımızın sinsi hastalığı “glokom” mercek altına alındı.  VSY Biotechnology olarak biz de bu alanda dünya çapında geliştirilen yenilikleri distribütörlüklerimiz vasıtası ile de göz hekimlerimize sunuyor, onları bilgilendiriyoruz.

Glokomu kontrol altına almak için göz içi basınç yüksekliğinin (GİB) kontrol altına alınması gerekli. Doktorların yanı sıra hastaların da kendi kendine GİB’i kolay bir şekilde ölçebilmesi ve sonuçlarının anlık doktorlara iletilebilmesi için geliştirilen I- Care tonometre cihazlarını doktorlarımız ile buluşturduk.

Göz sinirlerinin mevcut durumunun kontrol edilebildiği Octopus Görme Alanı cihazı yine Nisan Kursu sırasında ilgi odağı olan teknolojiler arasında yer aldı. Aynı zamanda göz basıncını düşürmeye yönelik müdahale amaçlı kullanılan lazer sistemleri de uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde incelendi.”

Bülteni paylaş
0 0