Türkiye’nin “Katma Değer Üreten Marka Ödülü” VSY Biotechnology’nin oldu
Basın Bülteni
27 May, 2017 08:01
Türkiye’nin “Katma Değer Üreten Marka Ödülü” VSY Biotechnology’nin oldu
Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Marka Türkiye 2017 Ödülleri kapsamında; “Türkiye Markasına Değer Katanlar” kategorisindeki “Katma Değer Üreten Marka Ödülü”ne VSY Biotechnology layık görüldü.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törende VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş’a ödülü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından takdim etti.

Katma Değer Üreten Marka Ödülü’nün sahibi olan VSY Biotechnology; sağlık biyoteknolojisi alanındaki ürün çeşitliliği ile tanınıyor. Firmanın üretim gamında 1 kilogram ihracat değeri 675 bin USD dolar olan özellikli göz içi lensleri bulunuyor. Türkiye’nin biyoteknoloji ihracatının önemli bir kısmını tek başına gerçekleştiren firmanın CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş, Türkiye’nin Katma Değer Üreten Marka Ödülü’nü almış olmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek firmaların markalaşma amacıyla yaptıkları çalışmaların önemine değindi. Dr. Varlıbaş; “Firmaların sürdürülebilir başarıyı yakalamasında; benzer ürün ya da hizmet üreten firmalardan farklılaşmaları, bir değer oluşturmaları, markalaşmaları gerekir. Yenilikçi yapı, tasarım, inovasyon ve Ar-Ge’ye verilen değer ile birlikte sürdürülen titiz çalışmalar sonucunda firmalar ortaya çıkardıkları güvenilir ürün ya da hizmetleri ile markalaşmaktadır” dedi.

VSY Biotechnology’nin hedefinin marka değerini artırarak Türkiye’ye daha fazla katkı sağlamak olduğunu da dile getiren Dr. Varlıbaş; “Şirketimiz markalaşma hedefini gerçekleştirdi ve yaklaşık 60 ülkeye ihracat yapan uluslararası bir firma oldu. Fakat hedeflerimiz bununla sınırlı değil.  Marka değerimizi yükselterek kendi alanında, dünyanın devleri arasındaki ilk 5 şirket sıralamasına girmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bülteni paylaş
0 0
İletişim bilgileri
VSY Biyoteknoloji ve İlaç San. A.Ş.

Adres : Değirmenyolu C. Cetinkaya S. No: 22 Varlıbaş Center 34752 İçerenköy, İstanbul

Telefon : 0 216 573 47 47

Web : https://www.vsybiotechnology.com

E Posta : info@vsybiotechnology.com

İletişim Yetkilisi
  • Regiman DENİZ Regiman DENİZ İletişim Uzmanı– Editör Detaylar