Vatanseverliğin önemli bir göstergesi
Basın Bülteni
18 Kas, 2016 07:25
Vatanseverliğin önemli bir göstergesi
İhracat Zirvesi 2016'ya katılan VSY Biotechnology CEO su Dr. Ercan Varlıbaş; ileri teknoloji içeren yerli ürünler kullanmanın vatanseverliğin önemli bir göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda İstanbul’da düzenlenen İhracat Meclisi’nde; Türkiye’de biyoteknoloji ürünlerinin yarısını tek başına ihraç eden VSY Biotechnology şirketinin CEO su Dr. Ercan Varlıbaş önemli açıklamalarda bulundu.  Dr. Varlıbaş; Türkiye ekonomisinin gelişmesinde katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretiminin ve ihracatının önemine değinerek; Yerli malı kullanımı vatanseverliğin göstergesi, vatanseverlerin en önemli yoludur" dedi.

Dr. Varlıbaş sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye’de artık yüksek teknolojili ürünler üretilmektedir. Bu ürünlerin ihracatının artmasıyla ekonomimiz canlanmaktadır. En az ihracat kadar önemli olan diğer bir nokta, bu ürünlerin iç piyasada da ithal ürünlerle ikame edilebilmesi ve yurtdışına bağımlılığın önüne geçilmesidir.  Ayrıca Türkiye’de kurulan gelişen tesisler, yeni iş alanları ile birlikte artan istihdam da ekonomimize katkı sağlamaktadır.

Vatandaşların Türkiye’de üretilen ürünlerin kalitesinin ne kadar yüksek olduğunun bilincinde olması ve bu ürünleri daha fazla kullanmaya özen göstermesi, bunu görev edinmesi gerektiğine inanıyoruz Güçlü millet, güçlü devlet güçlü ekonomiden ayrı düşünülemez. Yerli malının desteklenmesi vatanseverliğin bir göstergesi; vatanseverlerin en önemli yoludur"

Bülteni paylaş
0 0