VSY Biotechnology 5. Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde
Basın Bülteni
28 Eyl, 2016 11:20
VSY Biotechnology 5. Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde
VSY Biotechnology, yenilikçi ürünler üreten Türkiye’nin önde gelen kurumlarının buluştuğu Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nin 5.’sinde de yer alarak sağlık alanına yönelik geliştirdiği ürünleri hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi 27-28 Eylül 2016 tarihlerinde Ankara Congesium Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Kongre sırasında Ar-Ge projeleri hakkında bilgi verildi, bu projeler ışığında ortaya konulan inovatif ürünler sergilendi. Ar-ge Merkezi sorunları ve bu merkezleri geliştirmenin yollarının da konuşulduğu organizasyonda Ar-Ge uzmanları fikir alış verişinde bulundular. VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş ve Ar-Ge Yöneticisi Elif Kahvecioğlu da etkinlikte uzmanlarla bir araya geldiler. Kongre sırasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi VSY Biotechnology’nin standını ziyaret eden isimler arasındaydı.

VSY Biotechnology Ar-Ge Merkezi’nin birçok uluslararası patentli çalışması bulunuyor. Firmanın üretim gamında; hipermetrop, astigmat, miyop gibi göz kusurlarını düzelten katarakt lensleri, gözü koruyucu ve besleyici ürünler, kemik sağlığına katkı sağlayan takviye edici gıdalar, eklem ağrılarını azaltan dizici ile yüzde 100 uyumlu sentetik vücut sıvısı gibi yoğun Ar-Ge projeleri sonucunda geliştirilen ürünler bulunuyor. VSY Biotechnology, Ar-Ge çalışmaları neticesinde gerçekleştirdiği yenilikler sonucunda bir önceki yıla göre ihracatını yüzde 167 artırdı. 

Bülteni paylaş
0 0